Ознака: Драчево

Кривични пријави за учесниците во насилство во Драчево

Основното јавно обвинителство поведе две одвоени кривични постапки за две малолетни и пет полнолетни лица вклучени во насилство што се случи завчера во скопската...

Нов парк во Драчево, на местото од исчистената депонија

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски и градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денес извршија увид во градежните активности на локацијата во близина...

Побарано задолжително психијатриско лекување за момчето што си ја уби бабата...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Скопје до Основниот суд Скопје 1 доставил предлог за задолжително психијатриско лекување и чување во здравствена...

Водата стои, Јелена од Драчево не стои

Најголем предизвик и радост носат оние улоги што се разликуваат од она што си ти приватно. Тогаш следува вистинската авантура, вели Јелена ЈЕЛЕНА ЈОВАНОВА, АКТЕРКА Актерката...

Притворен 20-годишникот од Драчево кој ја уби својата баба

По предлог на јавен обвинител на 20-годишното момче од Драчево, кој со нож ја уби својата баба попладнево му е определен 30-дневен притвор. – Надлежен...

Убиство во Драчево- внук ја уби својата баба

Во скопско Драчево попладнево со нож е убиена 66-годишна жена од нејзиниот внук, потврди МВР. Убиецот сам се пријавил во полиција. Како што соопшти Основното јавно...

Драчево утре без вода

Поради чистење и дезинфекција на левата комора во резервоарот Драчево, утре можно е да има намален притисок во населеното место Драчево во општина Кисела Вода. Како...

Група момчиња нападнати во Драчево

Три момчиња на возраст од околу 15 години синоќа биле нападнати во скопската населба Драчево. Синоќа околу 22.45 часот во полициската станица Драчево, В.З. (42) пријавил...

Целосно ќе се реконструира патот Јурумлери – Драчево

Пред месната заедница Долно Лисиче се одржа средба меѓу надлежните и граѓаните од оваа населба во врска со реконструкцијата на регионалниот пат Јурумлери -...