Ознака: временска прогноза

Денес сончево, од утре пороен дожд и пониски температури

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната...

Времето денес со сончеви периоди, попладне со услови пороен дожд и...

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен, а во североисточните делови од северозападен правец....

Ни претстои сончева недела

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Од Управата за хидрометеоролошки...

Времето денес сончево и многу топло, со можност за краткотрајна нестабилност...

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, попладне во југоисточните делови со услови за краткотрајна нестабилност. Ќе...

Утре попладне локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и силен ветер

УХМР најавува дека и натаму продолжува периодот на многу топло време со активно жолто ниво на опасност од висока температура. Но, од утре во...

Денес времето сончево и топло до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во...

Температури до 35 степени, утре можно е невреме

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој наместа во...

Денес времето сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Повремено во јужните делови ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен...

Времето денеска сончево и ветровито

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж Повардарието на места...

Времето денес сончево и ветровито со температури од 23 до 32...

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната...