Ознака: временска прогноза

Времето денес облачно со температура до 19 степени

Времето денеска во северните и источните делови ќе има зголемена облачност, а во останатите делови ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност. Ќе...

Какво време не очекува до крајот на неделата

Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно време со слаб локален дожд, а по одделни котлини ќе има појава на магла со променлив...

Какво време нѐ очекува за празниците

До понеделник продолжува периодот на стабилно и релативно топло време. Од утре ќе има зголемена променлива облачност. По котлините и понатаму ќе има појава...

Од утре стабилно време со пораст на дневните температури

Времето во наредните денови ќе биде стабилно, на почетокот на неделата со ниски утрински температури, додека дневните ќе бидат во пораст. Во котлините наутро...

Најмногу снег во Дебар, најстудено на Попова Шапка

Најмногу снег во изминатите 24 часа е наврнат во Дебар и Ѓуриште 20 сантиметри. Снег има и во Крушево 17 сантиметри, во Битола и...

Времето денес сончево и топло, од среда дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во...

Топлото време продолжува и во наредните денови

Стабилно време со умерена облачност ќе се задржи и во наредните денови. Во недела ќе има услови за локален дожд и ќе дува умерен...

Од вечер дестабилизирање на времето, утре на повеќе места пороен дожд,...

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата...

Невреме најавено за утре – пороен дожд, силен ветер и услови...

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно, а попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...

Денес сончево, од утре пороен дожд и пониски температури

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната...