Ознака: временска прогноза

Најмногу снег во Дебар, најстудено на Попова Шапка

Најмногу снег во изминатите 24 часа е наврнат во Дебар и Ѓуриште 20 сантиметри. Снег има и во Крушево 17 сантиметри, во Битола и...

Времето денес сончево и топло, од среда дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во...

Топлото време продолжува и во наредните денови

Стабилно време со умерена облачност ќе се задржи и во наредните денови. Во недела ќе има услови за локален дожд и ќе дува умерен...

Од вечер дестабилизирање на времето, утре на повеќе места пороен дожд,...

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата...

Невреме најавено за утре – пороен дожд, силен ветер и услови...

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно, а попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...

Денес сончево, од утре пороен дожд и пониски температури

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната...

Времето денес со сончеви периоди, попладне со услови пороен дожд и...

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен, а во североисточните делови од северозападен правец....

Ни претстои сончева недела

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Од Управата за хидрометеоролошки...

Времето денес сончево и многу топло, со можност за краткотрајна нестабилност...

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност, попладне во југоисточните делови со услови за краткотрајна нестабилност. Ќе...

Утре попладне локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и силен ветер

УХМР најавува дека и натаму продолжува периодот на многу топло време со активно жолто ниво на опасност од висока температура. Но, од утре во...