Ознака: бебе

Првото бебе, девојчето Дона, во струмичката болница се роди вчера

Првороденото бебе во новата 2023 година во струмичката болница е женско, а на свет го донесе Ани Ристова од село Еднокуќево, Општина Босилово. Детето е...

Скопјанка киднапирала бебе во ГТЦ и со такси го однела во...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишна скопјанка осомничена за кривично дело грабнување. На 16 август, во...

Се роди второто бебе мармозет во Скопската зоолошка градина

Второто бебе мармозет се роди во Скопската зоолошка градина. Пред само еден месец оваа Зоолошка ја имаше првата принова од овој вид. Покрај мармозет, Скопската зоолошка...

Количка со бебе се тркала надолу по скалите на Одеса и...

Филмот „Разорнувачот Потемник“ на таткото на современата кинематографија, Сергеј Ејзенштајн, зборува за настаните од 1905 година кога во Одеса, инаку голем град на Црно...

Жена се породила во авион и го оставила бебето во тоалетот

Персоналот на аеродромот во Маурициус пронашол новороденче оставено во канта за ѓубре во тоалетот на авионот. Британски Би-би-си наведува дека е уапсена 20-годишна жена од...

Во Битола родени две машки и две женски бебиња

Првата ноќ од новата година во Битола се родија четири новороденчиња од кои три во Клиничката болница и едно во приватна болница. Првороденото бебе е...

Момче е првото бебе во 2022 година, а утрово машко и...

Првото бебе во 2022 година на Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се роди една минута по полноќ. -Бебето е од машки пол, тешко...

Во ЗОО во Скопје се роди уште едно бебе гибон –...

Бебето утрово го фотографираше Горан Анастасовски Во Зоолошката градина во Скопје се роди уште едно бебе од видот белорак гибон. Бебето има и постара сестричка-Софи,...

Во Хрватска татко со метална шипка претепал мајка и бебе

Стабилна е состојбата на мајката и новороденчето кои вчера беа претепани со метална шипка од пијан маж во Хрватска. Раните на детето се санирани, но...

Најмалата хероина во 2021-та, бебето Бехра родено 665 грама на ГАК,...

Нашата најмала хероина во 2021 година, велат од ГАК, денеска првпат ќе влезе во својот дом во велешкото село Јаболчиште, по 2 месеци и...