Ознака: бебе

На гостиварката која го оставила бебето ќе и биде одземено родителското...

Гостиварката која остави седумесечно бебе само и без грижа, ќе биде лишена од родителското право. Постапката е поведена во Меѓуопштинскиот центар за социјална работа...

Родилка родила мртво бебе во битолската болница: „Несреќен случај е, но...

Родилка со неконтролирана бременост во Германија, два месеца по враќањето во Битола, вчера во ЈЗУ Клиничка болница – Битола родила мртво бебе. Според директорката на...

Родено првото бебе со ДНК од три различни лица

Во Велика Британија е родено првото бебе создадено со ДНК од три лица откако лекарите спроведоа револуционерна процедура за ИВФ, чија цел беше да...

Се роди првото британско бебе од тројца родители

Во Велика Британија се роди првото бебе создадено од ДНК на тројца луѓе, откако докторите ја спроведоа револуционерната ИВФ - постапка, чија цел е...

Исповед на родилката коjа го изгуби бебето во Битола: Ни го...

Викторија Крстеска, која минатиот викенд го изгуби бебето веднаш по породувањето во битолската болница, на социјалната мрежа Фејсбук објави статус во која ја кажува...

Директорот на болница во Битола ќе поднесе оставка од морални причини

Директорот на битолската клиничка болница, д-р Александар Обедниковски, утре, 11 април, ќе поднесе оставка од морални причини. Без детално објаснување, Обедниковски, за неколку македонски...

Тренчевска: Семејството на бебето кое почина од туберколоза не живее во...

Семејството на бебето од Куманово кое почина од туберколоза не живее во лоши услови. Тоа го утврдивме со посета на стручниот тим од Центарот...

Кривична пријава за родителите на 16-месечното бебе од Струга врз кое...

Родителите на 16-месечното бебе од Струга, кое беше донесено во болница со тешки повреди, добија кривични пријави. Според информациите, А.М.(25) и неговата вонбрачна сопруга А.И.(21),...

Тренчевска: Утврдено е дека семејството на деветмесечното бебе живее во добри...

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска истакна дека по извршениот увид од страна на стручниот тим од Центарот за социјални работи...

Деветмесечно бебе почина од туберкулоза во Скопје, се проверува како се...

Почина деветмесечно бебе кое на 24 февруари било хоспитализирано на Детската клиника во Скопје во тешка здравствена состојба. Во изминатите денови се бараа одговори како...