Ознака: бебе

Јовановска: Бебето со повреда на раката е во добра состојба, се...

Директорката на Гинеколошко-акушерската клиника во Скопје, Викторија Јовановска попладнево во изјава за медиумите рече дека бебето, кое се здоби со повреда на раката при...

Првото бебе во 2024 година се роди на полноќ

Првото бебе во 2024 година се роди на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје во 00.00 часот. Бебето е од машки пол,...

ОЈО побара мерки на претпазливост за скопјанката осомничена за лажно пријавување...

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното обвинителство, јавниот обвинител, ценејќи ги сите...

Полицијата приведе жена заради лажна пријава дека во клиника исчезнало нејзино...

Министерството за внатрешни работи вчера доцна вечерта соопшти дека е лажна пријавата за исчезнато петмесечно бебе во скопска клиника и оти жената која пријавила...

Најнови препораки за бањање на новороденче

Едно од првите прашања од нашите родилки е токму околу најновите препораки за бањањето на нивното новороденче. Токму околу тоа треба да разјасниме на...

Врската мајка – бебе може да се тренира

Родителството е посебна улога во животот, особено за мајката. Покажано е дека родителството се пренесува трансгенерациски, но и се учи и ова последното е...

Возило удрило дете на велосипед, а тоа удрило во количка со...

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи претпладнево во скопската населба Аеродром, на крстосницата кај „Мајчин дом“. Како што потврдија од МВР...

Мартин е првото новороденче во Зрновци годинава – мајката ја породи...

Првпат годинава во општина Зрновци се роди бебе. Бебето, кое се родило со тежина од околу 3,5 килограми и должина од 50 сантиметри, се вика...

На гостиварката која го оставила бебето ќе и биде одземено родителското...

Гостиварката која остави седумесечно бебе само и без грижа, ќе биде лишена од родителското право. Постапката е поведена во Меѓуопштинскиот центар за социјална работа...

Родилка родила мртво бебе во битолската болница: „Несреќен случај е, но...

Родилка со неконтролирана бременост во Германија, два месеца по враќањето во Битола, вчера во ЈЗУ Клиничка болница – Битола родила мртво бебе. Според директорката на...