Ознака: бебе

Губејќи го Ајзеа

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо внимание...

Мемеди: Модринките на четиримесечното бебе се од земање крв, нема дисциплинска...

Директорот на Универзитетската клиника за детски болести, Реџеп Мемеди, денеска, за наводите за повреда на четиримесечното доенче кое беше примено на Клиниката за детски...

Таравари информиран дека бебето со модринки на Детска е повредено од...

Министерот за здравство Арбен Таравари уште го чека извештајот од Комисијата формирана на универзитетската Клиника за детски болести за случајот со тримесечното бебе со...

Медицинските сестри бараат докази за обвинувањата оти нивна колешка нестручно се...

Унијата на здруженија, предводена од Здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри - „За нас“, околу актуелните случувања на Клиниката за детски...

Ново бебе елен лопатар во скопската Зоолошка

Во скопската Зоолошка градина има ново бебе од видот елен лопатар. Информацијата попладнево ја споделија од Зоолошката на нивната страница на Фејсбук. - Малечкото веќе напредува...

Бебе починало при транспорт од Прилеп кон Скопје

Осуммесечно бебе починало вчера при транспорт од Прилеп со возило на итната медицинска помош кон клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, објавија повеќе медиуми,...

Деветмесечно бебе починало во болница во Охрид, било донесено во неконтактибилна...

Во СВР Охрид вчера било пријавено дека во Општата болница во Охрид починало деветмесечно бебе во 8.10 часот истиот ден. - Бебето претходно во Службата...

Седуммесечно бебе починало во охридската болница „Свети Еразмо“, било донесено со...

Полицијата денеска соопшти дека рано изутринава во 1.04 часот во СВР - Охрид било пријавено дека во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети...

Јовановска: Бебето со повреда на раката е во добра состојба, се...

Директорката на Гинеколошко-акушерската клиника во Скопје, Викторија Јовановска попладнево во изјава за медиумите рече дека бебето, кое се здоби со повреда на раката при...

Првото бебе во 2024 година се роди на полноќ

Првото бебе во 2024 година се роди на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје во 00.00 часот. Бебето е од машки пол,...