Ознака: бебе

Во Битола родени две машки и две женски бебиња

Првата ноќ од новата година во Битола се родија четири новороденчиња од кои три во Клиничката болница и едно во приватна болница. Првороденото бебе е...

Момче е првото бебе во 2022 година, а утрово машко и...

Првото бебе во 2022 година на Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се роди една минута по полноќ. -Бебето е од машки пол, тешко...

Во ЗОО во Скопје се роди уште едно бебе гибон –...

Бебето утрово го фотографираше Горан Анастасовски Во Зоолошката градина во Скопје се роди уште едно бебе од видот белорак гибон. Бебето има и постара сестричка-Софи,...

Во Хрватска татко со метална шипка претепал мајка и бебе

Стабилна е состојбата на мајката и новороденчето кои вчера беа претепани со метална шипка од пијан маж во Хрватска. Раните на детето се санирани, но...

Најмалата хероина во 2021-та, бебето Бехра родено 665 грама на ГАК,...

Нашата најмала хероина во 2021 година, велат од ГАК, денеска првпат ќе влезе во својот дом во велешкото село Јаболчиште, по 2 месеци и...

Во Србија бебе од девет дена почина како последица од коронавирусот

Бебе од Крагуевац, на кое му била дијагностицирана инфекција со коронавирус веднаш по раѓањето, починало денес на Универзитетската детска клиника „Тиршова“ во Белград, пренесува...

Во Тунис жена бомбаш-самоубиец се разнесе заедно со своето бебе

Туниските власти соопштија дека жена бомбаш-самоубиец се убила себеси и своето бебе за време на антитерористичките операции во планинската зона во провинцијата Касирин. - Уште...

Србија: Притвор за жена која во контејнер го фрлила своето новородено...

Судот во Белград денеска одреди мерка притвор во траење од 30 дена за Б.П. (51), која е осомничена дека бебето на нејзината 23-годишна ќерка...

Девојче родено од ембрион замрзнат пред 27 години го собори рекордот...

Моли Гибсон е родена во октомври годинава, по 27 години од замрзнување на ембрионот. Ембрионот бил замрзнат во октомври 1992 година, па се до...

Баба го заразила двомесечното внуче во Битола

Откако на почетокот на пандемијата Битола го доби највозрасниот позитивен на ковид-19, кој беше на возраст од 84 година, а подоцна и највозрасниот заразен кој...