Ознака: Пендиков

Одложено денешното рочиште од судeњето за случајот Пендиков

Пред Основиот суд во Охрид и денеска не се одржа закажаното рочиште од процесот што се води предметот во врска со нападот врз Христијан...

Одложено рочиштето од судскиот процес за случајот Пендиков

Одложено е денешното судското рочиште од процесот што пред Основниот суд во Охрид се води во врска со нападот врз Христијан Пендиков, секретарот на...

Пендиков пак се пожали на закани, не одговори дали со тепачот...

Христијан Пендиков, кој неодамна доби бугарски пасош, се чувствува загрозено, нема да бара обезбедување од МВР, но не одговори на прашањето дали со обвинетиот...

Поради болест на обвинетиот одложено денешното рочиште од судскиот процес за...

Поради отсуство на првобвинетиот не се одржа денешното рочиште од процесот што во Основниот суд во Охрид се води по предметот по пријавеното претепување...

Адвокатот зборуваше за повредите на Пендиков, тој се смееше зад грб...

Додека адвокатот Стефан Карамишевски зборуваше за повредите на Христијан Пендиков, тој од зад грб се смееше на новинарските прашања. Карамишевски не дозволи неговиот клиент...

Пендиков дојде на судење, но рочиштето беше одложено: Не се плашел...

Христијан Пендиков застана пред македонски новинари, но адвокатот Стефан Карамишевски не му дозволи да одговара на прашања кои не се поврзани со здравствената состојба....

Христијан Пендиков се врати во Охрид за да сведочи

Секретарот на згаснатиот бугарски клуб „Цар Борис Трети“, Христијан Пендиков утрово се појави во Охрид за да даде исказ пред истражителите за тепањето. Пендиков на...

Јотова му врачи државјанство на Пендиков, кој веднаш изрече нови обвинувања

Бугарската потпретседателка Илијана Јотова лично на официјална церемонија му го врачи бугарското државјанство на Христијан Пендиков. Јотова рече дека врачувањето и претставува огромна чест и...

Левица поднесе кривична пријава против Христијан Пендиков за повреда на угледот...

Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство - Охрид против Христијан Пендиков, во, како што информираат, својство на генерален секретар на неофашистичкото здружение...

Илија Спасески не се чувствува виновен за тепањето на Пендиков

Илија Спасески, еден од обвинетите за претепувањето на Христијан Пендиков, на денешното рочиште во судот во Охрид рече дека не се чувствува за виновен...