Ознака: Онишченко

Од АНБ не информираа за системските пропусти во случајот „Онишченко“, тие...

Претседателот на собраниската Комисија за надзор на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), Љупчо Пренџов, денеска соопшти дека на затворената седница на Комисијата, од Агенцијата...

Прекината седницата за Онишченко, немало претставник од Агенцијата за национална безбедност

На денешната седница на собраниската Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) и Агенцијата за разузнавање присуствуваа пратениците и од...

Димовски не е на седницата за Онишченко

Во Собранието попладнево продолжи затворената седница на собраниската Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) и Агенцијата за разузнавање, посветена...

Пренџов закажа собраниско сослушувањето на Димовски за државјанството на Онишченко

Претседателот на собраниската Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност и Агенцијата за разузнавање Љупчо Пренџов за денеска го закажа продолжението...

Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка,...

Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка, нагласи министерот за надворешни работи Бујар Османи, потенцирајќи дека земјата од него може...

МВР го достави извештајот за преносот на затворена седница за „Онишченко“...

Извештајот на Министерството за внатрешни работи во врска со преносот на затворената седница во Собранието на која директорот на АНБ Виктор Димовски даваше отчет...

АНБ ќе има нов директор, рече премиерот и не откри дали...

И покрај две новинарски прашања упатени до премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција во Владата, тој не кажа врз која основа Владата на затворената...

Ќе се бара одговорност за случајот „Онишченко“

Денеска, на затворена владина седница, се очекува директорот на Агенцијата на национална безбедност (АНБ), Виктор Димовски, да даде извештај за случајот „Онишченко“, односно за...

Димовски треба да реферира за „Онишченко“ на затворена владина седница, АНБ...

Наскоро треба да биде именуван нов директор на АНБ, Димовски треба да замине на амбасадорска позиција во Франција На затворена владина седница денеска се очекува...

Владата побарала внатрешна истрага за случајот Онишченко, министерот Османи вели дека...

Шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи, денеска изјави дека Владата побарала внатрешна истрага за случајот „Онишченко“ и дека да има последици за овој случај. -...