Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25740)

Суптилна операција за одземање на државотворноста на македонскиот народ

Пораките што ги испраќаат првите луѓе на владејачката ДУИ во себе кријат една опасна тенденција, која оди во иста линија со пораките што пристигнуваат...

Сѐ што се договара е лично, во четири очи и без...

Не можам да претпоставам кому се не му дојдоа преку нос информациите за влегување на Алијанса на Албанците во Владата. На сите телевизии, на...

Во потрага по нов свет – тектонско поместување на глобалните оски...

Во Македонија ние не мора да размислуваме за тоа зашто нашите политички лидери си се фокусирани на едно - европската перспектива што нема алтернатива....

Шест тима без нови фудбалери ќе продолжат со настапот во ЛШ

Според податоците на УЕФА, нови фудбалери во јануарскиот преоден рок не ангажираа Интер, Лајпциг, Милан, ПСЖ, Порто и Реал М., од нив од Милан...