Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25517)

Пет пијалаци со кои не треба да пиете лекови

Медицински совет Ако пиете лекови против болки или некои други апчиња, треба да знаете со кои пијалаци не треба да го правите тоа. Сите лекови...

„Хаваијан ерлајнс“ ќе воведе интернет Старлинк

„Хаваијан ерлајнс“ наскоро ќе стане првата голема авиокомпанија што на своите патници ќе им обезбеди пристап до сателитскиот интернет Старлинк. Споменатата компанија склучила договор...

Новата колекција на „Лудус“ претставена на Љубљанската модна недела

Македонската модна етикета се најде во интернет-статија на престижниот магазин „Форбс“ меѓу десетте најдобри брендови од Љубљанската модна недела Неодамна македонскиот моден бренд „Лудус“ ја...

„Ник Кејв“, „Сепултура“, „Напалм Дет“ и „Експлоитед“ го предводат гитарскиот звук...

Годинашната гитарска програма на фестивалот „Егзит“ влезе во финалната фаза со објавувањето на новите изведувачи. На претходно најавените, главниот изведувач Ник Кејв и неговите...

Цел на секоја трка ми е подобрување на личниот резултат

Секоја трка е посебно искуство и посебен сплет на емоции. Трките, исто така, се истовремено и крај и почеток. Крај на целиот пат до...

„Секс пистолс“ со нова верзија на „God Save the Queen“

Контроверзниот сингл на бендот „Секс пистолс“, „God Save the Queen“, ќе биде повторно објавен пред платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора. Првично издадена за време...

Кајли Миног и Џејсон Донован се враќаат во „Соседи“

Кајли Миног и Џејсон Донован се враќаат во австралиската сапуница „Соседи“, објавија продуцентите на популарната телевизиска серија. Двете австралиски ѕвезди ја започнаа својата кариера во...

„Нетфликс“ секој месец отстранува многу филмови од платформата

„Нетфликс“ отстранува голем број филмови и серии без предупредување за корисниците секој месец. Речиси секој ден се отстрануваат филмови и телевизиски серии што се „скриени“...

Промоција на „Заспаниот град“ на Мартин Вопенка

Промоцијата на книгата „Заспаниот град“ со гостување на чешкиот писател Мартин Вопенка е закажана денеска, во 18 часот, во салата „Борис Трајковски“. „Заспаниот град“...

Групна изложба иницирана од предизвикот што го нуди мултидисциплинарноста

Беше поголем поттик да ги соединиме различните уметнички дисциплини во една целина, вели Владимир Илиевски, еден од учесниците на изложбата Гоце Илиевски, Кристијан Новковски, Владимир...