Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25501)

Камени мост не е јавен тоалет

За жал, многумина просторот под Камени мост го користат како јавен тоалет, па кога и да поминете под мостот на кејот на Вардар ќе...

Сѐ повеќе станови, сѐ помалку луѓе

Дали сѐ уште кај нас важи една теорија во економијата што вели ако станбената изградба се движи напред, тогаш и целата економија оди напред?...

Двојна круна за Макпетрол

КУГЛАЊЕ Кугларите на Макпетрол ја освоија двојната круна во годинашната натпреварувачка сезона, со што на најдобар начин годинава го прославија јубилејот 45-години постоење. „Нафташите“, по...

Македонија во третиот барабан, ждрепката во април

Македонките се во групата Ц, односно нема да играат против Словенија и Црна Гора, но ни против Унгарија (носител во групата А), која веќе...

Бензема повторно фатален за Челси

Реал Мадрид - Челси 2-3 (вкупно 5-4). На двата меча, Бензема му даде четири гола на Челси, седум на последните три натпревари, вкупно 12...

Реформираната Лига на шампиони ќе личи на Суперлигата!

Според најавите, во групната фаза на ЛШ од сезоната 2024/2025, наместо 32, ќе играат 36 екипи, во една голема лига, т.н. „швајцарски систем“ ФУДБАЛ -...

Неподносливата леснотија на корупцијата

Еден од одговорите што ги нуди социјалната психологија за прекршувањата на индивидуалната личност меѓу доброто воспитување и искушенијата на „пократкиот пат до целта“ е...