Ознака: сертификати

Сите 10 тима го почитуваа ограничувањето на трошоците за 2022 г.

ФОРМУЛА 1 - ФИА Сите тимови во Формула 1 го почитуваа ограничувањето на трошоците за тој спорт во 2022 година, соопшти управното тело, Светската автомобилска...

Фондацијата „Проф. д-р Љупчо Ајдински“ додели награди на лица со попреченост...

Фондацијата „Проф. д-р Љупчо Ајдински“ денес ги додели парични награди и признанија кои традиционално двапати во текот на годината ги доделува на студент со...

Студиото за танц „МАК“ од Куманово се врати од Словенија...

Меѓународна соработка Студиото за танц „МАК“ од Куманово изминатиот викенд учествуваше на меѓународниот натпревар „Мастер денс Лукец“ во Брежице, Словенија, кој се одржа од 10...

Грција од денеска ги укинува задолжителните сертификати

Задолжителниот „Covid pass“ за влез во сите објекти во внатрешноста на Грција, како и европскиот сертификат за патување во земјата, од денеска се укинуваат,...

Грција го укинува европскиот сертификат за влез во државата

Грција привремено го укинува задолжителниот европски сертификат за вакцинација, прележан ковид-19 или негативен тест за влез во земјата, јави дописничката на МИА од Атина. Од...

Укинати одлуките за задолжителни сертификати при влез во земјата

Владата на денешната седница донесе одлука да ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и предлогот на Главниот координативен штаб, со која престанува...

Укинување на ковид-сертификатите при влез во земјава, предлага Комисијата за заразни...

Комисијата за заразни болести денеска препорача да се укине задолжителното поседување сертификат за вакцинација или прележаност на ковид-19 за влез во земјава. Овие потврди...

Мемедовиќ: Во моментов не може да стане збор за укинување на...

Во моментот кога ќе има релаксирање на епидемиолошката состојба, кога нема да имаме толку високи бројки ќе може да разговараме и за поинакви мерки...

Затворени четири угостителски објекти во Тетовско, затекнати 27 лица без ковид-сертификат

Привремено се затворени четири угостителски објекти вчера во Тетово и околни населени места во координирана акција на Министерството за внатрешни работи, Државниот пазарен инспекторат ...

Франција до почетокот на април ќе ги укине потврдите за вакцинација

Франција би можела да ги укине сертификатите за вакцинација против коронавирусот на крајот на март или почетокот на април, за да ја подобри здравствената...