Ознака: Сараево

Кандидатка за советник во Сараево починала на улица

Во Сараево денеска ненадејно почина, Сандра Зачиновиќ, кандидат на СДА за општинскиот совет во општина Центар, информираат регионалните медиуми. Откако завршила со телефонски разговор, таа...

Шестмина заразени со коронавиус во Геронтолошкиот центар во Сараево

Според најновите податоци, вкупно шест лица биле заразени во Геронтолошкиот центар во Сараево. Инфицирани се уште пет лица кои биле во контакт со претходно заразена...

Драматично спасување на семејство од пожар во Сараево: таткото го фрлил...

Четиричлено семејство е спасено во голем пожар во Сараево, а најдраматично било спасувањето на двегодишно дете.  Tаткото морал да го фрли синот од третиот...

Коронавирусот се врати во Сараево

По подолго време, во Сараево е потврден еден нов случај на коронавирус, додека 11 други случаи се потврдени во остатокот од БиХ, соопшти директорката...

„Визер“ ги обнови летовите од Сараево

Нискобуџетската авиокомпанија „Визер“ денеска ги обнови летовите од Сараево, а еден ден претходно и од Тузла, со што повторно го воспостави цивилниот воздушен сообраќај...

Панорама / Историски фетиш

Брисел - Бугарите и Грците се најзадоволни меѓу Европејците од животот во услови на ограничувања поради пандемијата од новиот коронавирус, покажа истражувањето на граѓаните...

Панорама / Новинарка – „непријател бр.1

Сараево - Повеќе од 26.000 лица ја изгубиле работата во Босна и Херцеговина по воведување на мерките против ширење на коронавирусот. За да можат...

Панорама / Антикорона-сојуз од Вашингтон до Москва

Љубљана - Словенечката влада донесе одлука да ја укине обврската со која граѓаните мораа задолжително да носат заштитни ракавици кога влегуваа во продавниците и...

Панорама

Сараево - Во градот Бихаќ е потврдена првата жртва од коронавирусот во Босна и Херцеговина. Според директорот на кантоналната болница „Д-р Ирфан Љубијанкиќ“, Хајрудин...

Барселона и Сараево можни кодомаќини на ЗОИ 2030?

Во случај организацијата да ја добие Барселона, според некои најави, натпреварите во скијачки скокови би можеле да се одржат во Сараево, кое беше домаќин...