Ознака: поскапување

Поскапува регистрацијата на возила

Од денеска граѓаните плаќаат поскапа регистрација на возилата. Цената на полисата за автодговорност е поскапена за 15,4 отсто. Па така наместо досегашните 5.453 денари за...

Горивата поскапи за еден до два денари за литар

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за...

Поскапуваат бензинот, дизелот и екстра лесното масло

Моторниот бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 од ноќеска на полноќ поскапува за 1,5 денари за литар, а за денар дизел горивото ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра...

Драстично поскапување на дел од катастарските услуги

Агенцијата за катастар го објави новиот ценовник, со промена на тарифниците, при што некои од услугите ќе поскапат значително, а некои ќе чинат и...

На полноќ поскапува бензинот

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемува за 2,00 денара и ќе чини 85,50 денари за литар, соопшти Регулаторната комисија за...

На полноќ поскапуваат горивата

Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денари по литар, а за толку ќе поскапи и Екстра лесното масло за...

Парното поскапува за 4,51 отсто

Парното ќе поскапи 4,51 процент, соопшти денеска претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), Марко Бислимоски. Како што информира Бислимоски на прес-конференција, тоа на сметка...

Чипсот и сладоледот поскапуваат оти се нездрави за луѓето, рече Битиќи

Вицепремиерот Фатмир Битиќи смета дека е погрешно прочитана листата на производи поради тоа што одлуката има два дела, првиот дел се продукти што спаѓаат...

Поскапуваат горивата

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 поскапува за половина денар, а дизелот и екстра лесното за денар, од ноќеска на полноќ, со одлуката што ја донесе денеска...

Поскапуваат поштенските услуги за писмата, поштенските картички, печатените работи и малите...

Нови цени на поштенските услуги во меѓународниот поштенски сообраќај се во сила од денеска. Новите цени се однесуваат за писмата, поштенските картички, печатените работи...