Ознака: полицаец

Ранет полицаец во Москва, убиен напаѓачот

Вооружен маж отвори синоќа оган врз полицајци во центарот на Москва, и притоа рани еден полицаец. Според рускиот Истражен комитет, „маж отворил без причина оган...

Удрил во полицаец бегајќи од пајак-служба

Турски државјанин со привремен престој во с. Велебрдо, Ростуше, прексиноќа во Скопје се обидел да спречи пајак-возило да го отстрани неговото неправилно паркирано возило,...

Во Прилеп полицаец пронајден мртов со прострелна рана во главата

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп со екипа од крим-техника при ПС Прилеп, изврши увид на местото во близина на локалниот пат...

Сопатничка нападнала полицаец

На улицата „Македонско Косовска Бригада“ во Скопје вчера полициски службеници од Одделението за безбедност на сообраќајот на патиштата додека извршувале редовни работни задачи дале...

Дрвокрадци повредиле полицаец при бегство со џип

Еден полицаец е повреден откако непознат сторител со џип се насочил кон полициска патрола која вршела контрола за нелегална сеча на дрва во гостиварска...

Гостиварец нападнал полицаец кога му кажал дека возилото го паркирал на...

Гостиварец физички нападнал полицаец кој му укажал дека возилото го паркирал на пешачки премин. СВР Тетово соопшти дека полицаецот бил нападнат вчера на крстосницата на...

Во водите на Лепенец пронајдено телото и на вториот косовски полицаец

Во водите на Лепенец, по деветневна потрага, попладнево, е пронајдено телото и на вториот косовски полицаец, Арменд Трена. Како што потврдија од Специјалната единица за...

Србин во САД чепкал по телефонот додека возел, сега му се...

Србин од Нов Белград бил уапсен минатиот петок во американската сојузна држава Колорадо, кога на полицаецот што го запрел поради гледање во телефонот додека...

Драчевец нападнал полицаец кој сакал да го легитимира

Скопјанец нападнал полицаец откако тој се обидел да го легитимира во скопската населба Драчево, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера околу 02.30 часот во Скопје,...

Притвор за полицаец од Кочани за шверц на дрога

Полициски службеник од Кочани при спроведени посебни истражни мерки е фатен во недозволена продажба на дрога - марихуана по што од страна на јавен...