Ознака: полицаец

Притвор за полицаец од Кочани за шверц на дрога

Полициски службеник од Кочани при спроведени посебни истражни мерки е фатен во недозволена продажба на дрога - марихуана по што од страна на јавен...

Нападнат полицаец во Ѓорче Петров

Скопјанецот С.Р.(27) во скопската населба Ѓорче Петров синоќа нападнал полицаец кој сакал да го летимира.   Како што соопшти МВР, синоќа во 22:55 часот на улицата „Новопроектирана“ во...

Тепачка со секири во Таор, нападнат полицаец

Во скопското село Таор вчера дошло до нарушување на јавниот ред и мир меѓу С. Д, (23), Г.Д. (32) и  Д.Д. (63) од една и...

Четворица приведени по физички напад врз полициски службеник пред МНР

Четири лица биле приведени час и половина по полноќ откако од страна на непознато лице пред Министерството за надворешни работи физички бил нападнат полициски...