Ознака: полицаец

Автомобил удрил во полициски службеник во Велес

Од СВР Велес информираат дека синоќа околу 18.00 чaсот на улица „Благој Ѓорев“ во Велес, минибус „Аутосан“ со велешки регистарски ознаки, управуван од С.П.(63)...

Татко и син нападнале полицаец во Радуша

Татко и син од село Радуша вчера се приведени во Полициската станица во Ѓорче Петров откако физички нападнале полицаец. Како што соопшти денеска МВР, на...

Америка повеќе не може да си ја дозволи улогата на светски...

Фискалната неодговорност влијае на многу повеќе работи отколку само на домашните програми на американската влада. Во годините што доаѓаат, таа ќе влијае и на...

Пијан возач нападнал полицаец

Пијан возач вчера на улица „Благоја Стефковски“ нападнал полициски службеник. -Во 13:00 часот вчера во Скопје, на улица „Благоја Стефковски“, П.Ј.(39) од село Стајковци ,...

Дебранец навредувал и се заканувал на полицаец

Дебранец се спротивставил на полициските службеници, не им дозволил да извршат алкотестирање и им упатувал навреди и закани. -Станува збор за К.К.(21) жител на Дебар....

Нападнат полицаец во Брисел, се истражува дали е тероризам

Полицаец беше нападнат утрово околу пет часот со нож во Брисел, при што, според медиумите, напаѓачот извикувал „Алах Акбар“. Обвинителството отвори истрага за настанот, но...

Тетовка пријавила дека ја уценувал полицаец со кого порано била во...

Жена од тетовско, во Полициската станица Тетово, вчера попладне пријавила дека била уценувана и физички нападната од лицето Ф.А. – полициски службеник во Полициското...

Сведочење на полицаец за „27 април“: Во толпата препознав и...

Со сослушување на сведокот Митко Груевски во Кривичниот суд во Скопје почна денешното рочиште за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април...

Полицаец фалсификувал службена исправа

Кривична пријава е поднесена против вработен во Секторот за внатрешни работи Штип поради основано сомнение дека фалсификувал службена исправа. Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги...

Убиен полицаец во белгискиот град Спа

Полицаец е убиен доцна синоќа во белгискиот град Спа, во близина на патеката каде се одржува траката во Формула 1 за Големата награда на...