Ознака: министер

Уапсен поранешен министер во Мексико – работел за картел

Поранешниот мексикански министер за одбрана Салвадор Синфуегос Сепеда помогнал во шверц на тони кокаин, хероин, метамфетамин и марихуана во САД во замена за мито....

Преземете ги искуствата од оние што постигнаа најдобри резултати: од Кинезите!

(Отворено писмо до министерот за здравство на Република Македонија) Господине министер, Ви се обраќам како лекар специјалист со 35 години работно искуство, од кои веќе две...

Нобелова награда за Спасовски и за Чулев

Наместо секојдневно да се напаѓаат и обвинуваат меѓусебно и двајцата треба да се пофалат и да се наградат. Па ним за една недела им...

Сомнителен пакет за министерот за надворешни работи

Вчераутро пристигнал сомнителен пакет во Министерството за надворешни работи на Словенија. Веднаш е повикана полиција. Веста за пристигнувањето на пакетот официјално ја потврдија од...

Театрите со отчет до министерот за култура

Министерот за култура Хусни Исмаили, во рамките на своите редовни активности за посета на националните установи од областа на културата, денеска ги посети Македонскиот...

Oставка на уште еден министер поради убиството на новинарката на Малта

Малтешката министерка Џастин Каруана денеска поднесе оставка по извештаите во медиумите за поврзаноста на нејзиниот сопруг со осомничен за убиството на новинарката Дафне Каруана...

Наќе Чулев е новиот предлог за министер за внатрешни работи на...

ВМРО-ДПМНЕ како предлог за министер за внатрешни работи во техничката влада го кандидира Наќе Чулев, поранешен директор на Агенцијата за разузнавање. Наќе Чулев е дипломиран...

Мицкоски: Власта се плаши од професионалец кој ќе ги разобилчи криминалите

Поставувањето на врвен професионалец на чело на МВР без ниту една дамка во кариерата не е природна средина за челниците на власта и затоа...

Опозицијата бара оставка од министерот за полиција

Партиите од опозицијата во Република Српска за денеска во Бања Лука најавија протест поради физичкиот напад на министерот за внатрешни работи Драган Лукач над...

Романскиот министер за внатрешни работи поднесе оставка

Министерот за внатрешни работи на Романија, Николае Мога, кој на оваа функција беше само шест дена, вчера се повлече од функцијата по скандалот со...