Ознака: лиценца

Одземена лиценцата на анестезиологот во Тетово кој објавуваше пациенти на Тикток

Судот на честа при Лекарската комора на денешната седница донесе одлука за привремено одземање на лиценцата за работа на д-р Ваљтон Дервиши, специјалист анестезиолог,...

За случајот со извадените органи на родилката од Дебар Лекарска комора...

Лекарската комора ќе чека судска одлука пред да дискутира за одземање на лиценцата на лекарот од Струга кој по породување и извади матка, јајчник...

Два автобуси што возат ученици немале лиценца – поднесени две кривични...

МВР во контрола на возила што вршат јавен превоз на ученици МВР соопшти дека во текот на вчерашниот ден од пладне до 16 часот на...

Сопрени три комбиња на ГП „Табановце“, вршеле јавен меѓунареден превоз на...

Во текот на вчерашниот и денешниот ден во рамки на претходно организирана оперативна акција во близина на ПС за ГП „Табановце“ од страна на...

НУК бара да се реши проблемот за менаџирање на ноќните клубови,...

Независна Угостителска Комора (НУК), денеска на прес-конференција упати барање до Владата, Министерството за економија и Министерството за внатрешни работи за решавање на моментната ситуација...

БЕГ остана без лиценца за производство на топлинска енергија, Владата ќе...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе Одлука со која престанува да важи Одлуката за издавање на лиценца за вршење на енергетска дејност...

Се расчистува случајот со докторката што изврши царски рез без лиценца

Битолското основно јавно обвинителство оформи предмет по добиена анонимна пријава, во врска со постапувањето на гинеколози од Клиничка болница во Битола и едно лице,...

Во Битола докторка без лиценца извршила царски рез

Двајца доктори гинеколози во битолската болница пречекорувајќи ги своите посебни овластувања во вршење на должноста ѝ овозможиле на сопругата на едниот од нив, без...

Кривична пријава поради непоседување лиценца за вршење јавен превоз

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Вршење јавен превоз без поседување на лиценца“, ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против Т.К. и Н.Л....

Месецов се лиценцирани 66 доктори

Министерството за здравство информира дека во јули, 66 доктори на медицина го положиле стручниот испит и се стекнале со лиценца за работа од Лекарската...