Ознака: екстрадиција

Постапката за екстрадација на Палевски за убиството на Вања и Панче...

Постапката за екстрадација на Љупчо Палевски - Палчо, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски започна вчера, откако Министерството за правда побара...

Изготвено барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција

Основното јавно обвинителство - Скопје го изготви барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски - Палчо од Турција. Палевски, првоосомничениот за убиствата на 14-годишната Вања...

Сѐ уште немa одговор на барањето за екстрадиција на Демири од...

Барањето за екстрадиција на Алил Демири од 2018 година е сѐ уште активна, информираат од Министерството за правда во врска со екстрадицијата на Демири,...

Захарова: Ниту еден руски државјанин не е предмет на екстрадиција

Ниту еден руски државјанин не е предмет на екстрадиција во друга земја и има право на поддршка од Русија за заштита од незаконски обиди...

САД и Јужна Кореја бараат екстрадиција на криптоизмамникот Квон, одлуката е...

Министерот за правда на Црна Гора, Марко Ковач изјави дека претставници на Јужна Кореја побарале екстрадиција на нивните државјани Хјеонг До Квон и Џун...

Барањата на осудените за „Диво Насеље“ не се законски, остануваат 10...

Најмалку 10 чекори ја делат кумановската група осудена за настаните во Диво Насеље, до екстрадиција во Косово, каде бараат да го издржат остатокот од...

Пак ќе се бара екстрадиција на Груевски, се ветуваат добри затворски...

Ново барање за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски ќе биде упатено од министерот за правда Кренар Лога. Тој посочи дека со писмото до...

Јужна Кореја го бара назад измамникот што го урна криптопазарот

Јужна Кореја ќе побара екстрадиција на До Квон, еден од најбараните светски бегалци од областа на криптокриминалот, кој беше уапсен во Црна Гора, изјави...

Асанж поднесе жалба до Европскиот суд за човекови права против екстрадицијата...

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж, кој се бори против екстрадиција од Велика Британија во САД, денеска поднел жалба до Европскиот суд за човекови права...

Не очекувам екстрадиција на Груевски додека Орбан е на власт, вели...

Не се очекува екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски од Унгарија додека актуелниот унгарски премиер Виктор Орбан е на власт, и покрај најавите...