Ознака: екстрадиција

Судот во Лондон денеска ќе одлучува за екстрадицијата на Асанж во...

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж денеска ќе дознае дали неговата 13-годишна правна битка против екстрадицијата од Велика Британија во САД, каде што е обвинет...

Љупчо Палевски пристигна во Скопје, ќе биде пренесен во затворот „Шутка“

Првоосомничениот за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот Панче Жежовски, Љупчо Палевски - Палчо, пристигна на Меѓународниот аеродром во Скопје околу 19.30...

Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може, истакна Тошковски

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски попладнево изјави дека во најкраток рок ќе биде екстрадиран Љупчо Палевски откако денеска Министерството за правда соопшти дека...

Дозволена екстрадицијата на Љупчо Палевски од Турција

Министерството за правда денеска соопшти дека е добиено официјално известување дека екстрадицијата на Љупчо Палевски е дозволена. Палевски е осомничен за две кривични дела...

Потпишани барањата за екстрадициja на Шеваљ Муареми и Мухамед Чајани

Министерот за правда Кренар Лога ги потпиша барањата за екстрадиција на Шеваљ Муареми и Мухамед Чајани. Барањата, откога ќе бидат преведени, како што појаснуваат од...

Судскиот дел во Турција за екстрадицијата на Палчо е завршен, останува...

При нашата официјална посета во Турција ни беше кажано дека судскиот дел во врска со екстрадицијата на Љупчо Палевски Палчо кај нив е завршен...

Палевски ќе биде екстрадиран веднаш по завршувањето на документацијата, информира Аврамовска...

Заменик министерката за правда Викторија Аврамовска - Мадиќ во врска со екстрадицијата на Љупчо Палевски, осомничен за осомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и...

Нова правна битка на Асанж против екстрадицијата во САД

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денес ја започнува можеби последната правна битка што би можела да го спаси од екстрадиција во Соединетите Држави (САД)...

Чиј е медиумскиот притисок кон ОЈО да ја укине политичката партија...

Евентуалното законски неосновано укинување на партијата на која бил претседател Палевски отвора простор за проблематизирање на неговата екстрадиција од Турција! Зошто? Експертите даваат дециден...

Екстрадицијата на Љупчо Палевски ќе се случи скоро, не е спорна...

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „Тема на денот“ на телевизија „Сител“, говорејќи за случајот со осомничениот за двојно убиство, Љупчо Палевски – Палчо,...