Ознака: екстрадиција

Екстрадицијата на Љупчо Палевски ќе се случи скоро, не е спорна...

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „Тема на денот“ на телевизија „Сител“, говорејќи за случајот со осомничениот за двојно убиство, Љупчо Палевски – Палчо,...

Досега нема дополнителна информација за екстрадицијата на Палевски, посочи Лога

Министерот за правда, Кренар Лога денеска во изјава за медиумите прашан до каде е процесот за екстрадицијата на првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска...

Барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски примено од турските власти, постапката...

Постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосмничениот за убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски е во тек, а Министерството за правда...

Екстрадицијата на Палевски ќе трае неколку месеци, велат од Министерството за...

Постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, ќе трае неколку месеци, информираат од Министерството за правда....

Пендаровски испратил порака до кабинетот на Ердоган за екстрадицијата на Палевски

Претседателот Стево Пендаровски во текот на вчерашниот ден испратил порака до кабинетот на турскиот колега Реџап Таип Ердоган, во врска со екстрадицијата на осомничениот...

Пендаровски ќе се обрати до Ердоган за забрзување на екстрадицијата на...

Претседателот Стево Пендаровски посочи дека размислува во следните денови да испрати порака до турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да се случи побрзо екстрадицијата...

Одреден 40-дневен екстрадициски притвор за Љупчо Палевски

На Љупчо Палевски одреден му е 40-дневен притвор додека се чека неговата екстрадиција од Турција, информираат од Министерството за правда. Тој е првоосомничен за...

Верувам дека сите наши барања за екстрадицијата на Палевски ќе бидат...

Министерот за правда Кренар Лога се надева дека Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, релативно брзо ќе биде екстрадиран...

Барањето за екстрадација на Љупчо Палевски испратено до турските власти, определен...

Министерството за правда вчера го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски кое преку Министерството за надворешни работи ќе биде доставено по дипломатски пат...

Стоп за невнимателните изјави што може да ја спречат екстрадицијата

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или...