Ознака: државен врв

Демократски сојуз: Државниот врв сокриен од народот

Државниот врв вчера држеше говори на најголемиот македонски национален и државен празник, ИЛИНДЕН, далеку од народот, со силно полициско обезбедување и одбрани гости. Имаше обид...

ФОТО: Државниот врв му оддаде почит на Гоце Делчев – 120...

Со панихида на Македонската Православна Црква - Охридска Архиепископија во Скопје почна одбележувањето на 120 години од смртта на македонскиот револуционер и борец за...

Г.г. Стефан ќе приреди традиционален божиќен ручек за државниот врв

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св.Стефан,...

Државниот врв се сретна со Ирене Келин: Швајцарија е најголемиот донатор...

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска се сретна со Ирене Келин, претседателка на Националниот совет на Федералниот парламент на Швајцарската Конфедерација. На состанокот е заеднички...

Државниот врв на божиќен ручек кај г.г.Стефан

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св.Стефан,...

Кога може Меркел, зошто не би можел и бугарскиот државен врв

Има ли доблест, вистинољубивост, правдољубивост и капацитет меѓу актуелните актери во европската политика да го следат примерот на Меркел и нејзиниот гест на извинување...

Државниот врв на божиќен прием кај г.г. Стефан

Државниот врв, односно претседателот, Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев и претседателот на Собранието, Талат Џафери, на покана на Поглаварот на Македонската православна црква –...

Државниот врв со честитки за Курбан Бајрам

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев испрати писмо со честитки по повод празникот Курбан Бајрам до сите верници со исламска вероисповед во...