Ознака: докази

Целиот систем мора да биде консолидиран во однос на истрагите, судењата...

Целиот систем мора да биде консолидиран во однос на истрагите, судењата и извршувањето на санкциите. Тоа е нешто што мораме да го разбереме и...

Барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски примено од турските власти, постапката...

Постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосмничениот за убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски е во тек, а Министерството за правда...

Бубевски: Материјалните докази соодветствуваат со исказите на осомничените за убиството на...

Главниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски, денеска изјави дека се испитуваат материјалните докази во врска со убиството на Вања Ѓорчевска...

И Ковачевски го повика Мицкоски да ги предаде доказите на МВР...

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски го повика претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да ги достави доказите што, рече дека ги има за двојното...

Спасовски: Да не се политизира двојното убиство, доколку Мицкоски има докази,...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска од Охрид уште еднаш испрати порака да не се политизираат убиствата на Вања Ѓорчевска и на Панче...

Скопското Обвинителство обезбеди докази, двајца македонски државјани вмешани за убиство на...

Постапувајќи по барање за меѓународна правна помош, Основното јавно обвинителство Скопје и Министерството за внатрешни работи презедоа повеќе комплексни истражни дејства по барање на...

Македонски обвинители биле во косовското Обвинителство за обезбедување докази во врска...

Тим од обвинители од Јавното обвинителство во текот на вчерашниот ден беше во косовското Обвинителство и оствари директна средба за обезбедување докази во врска...

Обвинителството обезбеди обемен доказен материјал за Онкологија, во тек се распити...

До овој момент од Клиниката за радиотерапија и онкологија е обезбеден обемен доказен материјал и документација која веќе е предмет на анализа. Дополнително, во...

Трамп најави дека в понеделник ќе објави докази за „изборна измама“...

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп најави дека в понеделник ќе објави извештај за „изборната измама“ што наводно се случила во државата Џорџија во 2020...

Пресуда во ЕУ со која статусот на македонскиот јазик формалноправно се...

Актуелно се наметнува прашањето на каков начин Македонија може да ја искористи како аргумент пресудата на грчкиот суд, со која Грција практично го признава...