Ознака: гостивар

Сеќавање на култното гостиварско кино „Култура“

Забележано необјавено Првиот месец од годинава, богат со празници, во пошироката гостиварска област беше одбележан со голем број манифестации и со масовна посетеност, кои неминовно...

Вработените во Здравствен дом Гостивар протестираат поради неисплатена плата

Вработените во ЈЗУ Здравствен дом Гостивар на кратко ја прекинаа работата и на протест искажаа револт од неисплатената плата за декември. Проблемот, како што...

Земјотрес почувствуван во Тетово и во Гостивар

Земјотрес со јачина од 3,4 степени и епицентар во Албанија доцна вечерва ги вознемири жителите на Тетово и Гостивар. Според ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во...

Премиерна изведба на претставата „Ачик ајле“ во Гостиварскиот театар

На големата сцена на Гостиварскиот театар - Гостивар утре премиерно ќе биде изведена претставата на „Ачик ајле“ (Açık aile), работена по делото „Отворен пар”...

Победи на Прилеп, Куманово и на Гостивар

ШАХ - ЕВРОПСКИ КЛУПСКИ КУП, ПЕТTО КОЛО Три победи и два пораза забележаа петте македонски екипи во петтото коло на Европскиот клупски куп (ЕКК) во...

Приведен надрилекар во гостиварско Врапчиште

Полициски службеници од ОВР Гостивар, вчера во гостиварско Врапчиште, го лишиле од слобода М.Ч. (33) од Турција. Како што соопшти МВР, при претрес во куќа...

Пет апсења на полицијата во Скопје, Тетово, Гостивар поради иста причина...

Пет апсења имало во текот на вчерашниот ден и ноќеска, од кои две се во Скопје, другите во Тетово и Гостивар. Три се поради...

Пронајдени неексплодирани стари бомби и гранати во Гостивар, местото е обезбедено

Регионалниот центар за управување со кризи Тетово денеска информира дека е добиена информација за пронајдени неексплодирани убојни средства (НУС), стари бомби и гранати, во...

Надминат прагот на алармирање на ПМ10 честички во Тетово и во...

Министерството за животна средина и просторно планирање соопшти дека на мерните места во Тетово и Гостивар е надминат прагот на алармирање на суспендирани честички...

По Скопје, Кичево, Струмица и Кавадарци, и во Гостивар стапуваат во...

Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) денеска информира дека поради зголемено загадување на воздухот и во Гостивар стапуват на сила препораките и...