Ознака: авионска несреќа

Aвионска несреќа во Непал, досега пронајдени 29 тела

Пронајдени се 29 тела на загинати во авионската несреќа во Непал, соопшти полицијата, јави ДПА. Авион со 72 патници се урна денеска во Непал. Авионот...

Авион се сруши во езерото Викторија во Танзанија, спасени 26 патници

Мал патнички авион со 43 лица се урна во езерото Викторија, Танзанија, при обид да слета на аеродромот во Букоба, објавија локалните медиуми. Локалните власти...

Уривањето на приватниот авион што го алармираше НАТО останува мистерија

Приватниот авион Цесна што синоќа се урна во близина на брегот на Летонија, беше придружуван од авиони на НАТО, соопшти шведската спасувачка служба. Четири лица...

Грција достави демарш и до Украина во врска со авионот што...

За недостигот на информации и за потребата грчката страна однапред да била информирана за видот на товарот што го пренесувал украинскиот авион што се...

Пронаоѓањето на црната кутија дава надеж за одговори за падот на...

Пронајдена е една од црните кутии на авионот на компанијата „Чајна истерн“, кој со 132 патници се урна неделава во јужниот дел на Кина,...

Не се пронајдени преживеани по падот на авионот во Кина

По падот на авионот на кинеската авиокомпанија Чајна Истерн Ерлајнс, во кој имаше 132 лица, не се пронајдени преживеани, а потрагата продолжува денеска, јави...

Авионот го загубил контактот над Вужоу, уривањето предизвикало шумски пожар

Патнички авион на компанијата „Чајна Истерн Ерлајнс“ со 132 лица се урна денеска во јужна Кина, соопштија кинеските воздухопловни власти. Државните медиуми јавуваат дека...

Авион со 133 патници се урна во Кина

Патничкиот авион Боинг 737 на кинеската авиокомпанија „Чајна истерн ерлајнс“ се урна во близина на Вужоу на југот на Кина, јавуваат медиумите. Според првите информации,...

Осумнаесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски и членовите на...

Во авионската несреќа, што се случи на 26 февруари 2004 година, загинаа претседателот Борис Трајковски и осумчлена делегација која патуваше на Меѓународна конференција во...

Половина век без одговори за падот на авионот на ЈАТ што...

Авионот на сега непостоечката компанија Југословенски аеротранспорт (ЈАТ) во кој беа 23 патника и пет-члена посада, на летот 367 од Стокхолм за Белград, преку...