Ознака: авионска несреќа

Авион „Цесна“ се урна во предградие во Сан Диего

Најмалку две лица загинаа кога авион „Цесна 340“ се урна во предградие на Сан Диего во јужна Калифорнија. Се верува дека меѓу загинатите е...

Постои сомнеж дека птица влетала во еден од моторите при авионската...

Доброволното здружение на руската армија, воздухопловните сили и морнарицата (ДОСААФ) ги прекина сите летови на авиони од типот Л-410 до крајот на истрагата за...

Се урна авион во Русија

Транспортниот авион Л-410 „Турболет“ со повеќе од 20 падобранци се урна во близина на градот Мензелинск во руската република Татарстан, пренесуваат руските медиуми. Според првите...

Еден од најбогатите Романци загина во авионска несреќа во Милано

Осум лица загинаа во авионска несреќа во близина на Милано, а еден од најбогатите луѓе во Романија беше меѓу жртвите, известуваат медиумите во светот. Во...

Приватен авион удри во деловна зграда во Милано

Најмалку осум луѓе загинаа во авионска несреќа, што денеска се случи во италијанскиот град Милано. Несреќата се случила кога мал авион удрил во празна...

Пронајдени делови од паднатиот руски авион

Остатоци од авионот „ан-26“, кој исчезна со најмалку 28 патници и членови на екипажот на пат кон Камчатка, се пронајдени на брегот кај Охотск....

Рускиот авион со 29 патници паднал во море

Идентификувано е местото на падот на рускиот авион Ан-26, кој летал од Петропавловск-Камчатски, кон населбата Палана и со кој врската е изгубена пред слетувањето. Се...

Бугарски воен авион се урна во море за време на воена...

Бугарски „МиГ-29“ се урна во Црното Море за време на воена вежба. Авионот ја изгубил радиокомуникацијата и исчезнал од радарите во 00.45 часот, соопшти бугарското...

Пронајдена турбината на урнатиот индонезиски авион

Во тек е извлекување на делови од индонезискиот авион кој се урна во саботата, кратко по полетувањето од главниот град Џакарта. Поморскиот тим ја...

Лоцирани двете црни кутии од паднатиот индонезиски авион

Лоцирани се двете црни кутии од „боингот“ на индонезиска авиокомпанија што се урна во морето во близина на главниот град Џакарта, со 62 лица....