Ознака: авионска несреќа

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа

Потпретседателот на Малави, д-р Саулос Чилима, загина заедно со уште девет лица во авионска несреќа, објавија светските медиуми. Како што пренесува „ЦБС Њус“, во авионот...

Еден загинат при уривање на мал спортски авион кај Загреб, тројца...

Мал спортски авион попладнево се урна кај Загреб, при што едно лице загина, а тројца ја преживеале несреќата, јави хрватскиот портал „24 сата“. Авионот што...

Изборот на облека и обувки може да ви го спаси животот...

Авионските несреќи се исклучително ретки, па летањето се смета за еден од најбезбедните форми на патување, но добро е да знаете што може да...

Евгениј Пригожин загина, што ќе биде со Вагнер?

По веста дека лидерот на групата Вагнер настрадал во авионска несреќа Медиумите, кои со внимание ја следат ситуацијата во Русија, вчера со уште поголемо внимание...

Чекајте нѐ, порачуваат платениците додека се најавува крајот на „Вагнер“ без...

Борците на „Вагнер“ се огласија преку видеоснимка на социјалните мрежи додека многумина се прашуваат како тие ќе реагираат по смртта на шефот на платеничка...

Пригожин е мртов, објави руската Управа за цивилно воздухопловство

Руската управа за цивилно воздухопловство потврди дека Евгениј Пригожин и Дмитриј Уткин загинале. - Евгениј Пригожин и командантот на Вагнер Дмитриј Уткин беа на летот...

Пронајдени осум тела на местото на авионската несреќа во која се...

Гувернерот на руската област Твер, Игор Руденија го презеде под лична контрола прашањето за авионската несреќа во Бологовскиот регион во областа Твер, во која,...

Евгениј Пригожин – од „Готвачот на Путин“ до водач на „музикантите“

Основачот на руската платеничка група Евгениј Пригожин бил меѓу патниците во приватен авион што се урнал северно од Москва, објави агенцијата ТАСС, цитирајќи ја...

Пригожин наведен меѓу патниците во авионска несреќа без преживеани

Основачот на руската платеничка група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, бил меѓу патниците во приватен авион што се урнал северно од Москва, објави агенцијата ТАСС, цитирајќи...

Нема преживеани во најсмртоносната авионска несреќа во Непал

Непалските власти денеска соопштија дека нема преживеани во најсмртоносната авионска несреќа во земјата во последните 30 години, иако спасувачките екипи сè уште трагаат по...