Ознака: авионска несреќа

Изборот на облека и обувки може да ви го спаси животот...

Авионските несреќи се исклучително ретки, па летањето се смета за еден од најбезбедните форми на патување, но добро е да знаете што може да...

Евгениј Пригожин загина, што ќе биде со Вагнер?

По веста дека лидерот на групата Вагнер настрадал во авионска несреќа Медиумите, кои со внимание ја следат ситуацијата во Русија, вчера со уште поголемо внимание...

Чекајте нѐ, порачуваат платениците додека се најавува крајот на „Вагнер“ без...

Борците на „Вагнер“ се огласија преку видеоснимка на социјалните мрежи додека многумина се прашуваат како тие ќе реагираат по смртта на шефот на платеничка...

Пригожин е мртов, објави руската Управа за цивилно воздухопловство

Руската управа за цивилно воздухопловство потврди дека Евгениј Пригожин и Дмитриј Уткин загинале. - Евгениј Пригожин и командантот на Вагнер Дмитриј Уткин беа на летот...

Пронајдени осум тела на местото на авионската несреќа во која се...

Гувернерот на руската област Твер, Игор Руденија го презеде под лична контрола прашањето за авионската несреќа во Бологовскиот регион во областа Твер, во која,...

Евгениј Пригожин – од „Готвачот на Путин“ до водач на „музикантите“

Основачот на руската платеничка група Евгениј Пригожин бил меѓу патниците во приватен авион што се урнал северно од Москва, објави агенцијата ТАСС, цитирајќи ја...

Пригожин наведен меѓу патниците во авионска несреќа без преживеани

Основачот на руската платеничка група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, бил меѓу патниците во приватен авион што се урнал северно од Москва, објави агенцијата ТАСС, цитирајќи...

Нема преживеани во најсмртоносната авионска несреќа во Непал

Непалските власти денеска соопштија дека нема преживеани во најсмртоносната авионска несреќа во земјата во последните 30 години, иако спасувачките екипи сè уште трагаат по...

Црните кутии од авионот што се урна во Непал пронајдени во...

Спасувачките екипи ги пронашле двете црни кутии од патничкиот авион што се урна во близина на непалскиот град Похара, при што загинаа 68 патници,...

Извлечени 68 тела на загинати во авионската несреќа во Непал

Шеесет и осум тела на загинати се извлечени во Непал по урнувањето на патничкиот авион во градот Похара, соопштија аеродромските власти. Полицијата соопшти дека досега...