Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 26055)

Летонија го изненади европскиот првак Шпанија

Актуелниот светски првак Германија беше поуспешен од Црна Гора, со 85-61, во првото коло од групата Д. Македонија, пак, во групата Х, синоќа во...

Американските возачи уште поневнимателни поради мобилните телефони

За време на пандемијата расеаното возење се зголеми и оттогаш не се намали До релативно неодамна беше тешко да се најдат добри податоци за проблемот...

Дали граѓаните не трпат штета по разни основи поради сиот овој...

Причините за отпорот кон измена на законот не се поврзани со правни причини, со оглед на нивната штурост и нелогичност, туку тие може да...

Ајакс е во трка за трофеј во рекорден петти европски куп

Холандскиот клуб е осминафиналист во Конференциската лига, а претходно освојуваше пехари во Лигата на шампионите, Купот на победниците на куповите, Лига Европа и во...

Туристичките агенции исправени пред состојба посложена од корона-кризата

Нарушено е основното право на слобода во движењето надвор од земјата, а предизборниот и изборниот период и неможноста да се прават различни јавни набавки...

Медрано

Речиси два месеца траеше сагата во албанскиот политички кампус во земјава дали секој ќе трча со свој претседателски кандидат на претстојните избори, за на...

Навални, Асанж, океј… ама што со нордистанскиот гулаг?

Фала му на Бога, јас и со малку сум задоволен, конечно да видам кај нас една вистинска геополитичка анализа, поткрепена со знаење и комплексно...

ДУИ влезе во нов круг етнички шовинизам

Зошто не смее да му се дозволи на ДУИ повторно да ја киднапира изборната кампања и да ја однесе во соголен и отровен етнички...