Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25724)

Вашингтон не гледа позитивно на изборот на новиот директор на БИА

Србија Белградските медиуми деновиве со големо внимание го следат развојот на настаните по информациите што некои од нив ги споделија дека властите во Србија добиваат...

Последен обид за нова влада, ако не успее – пак на...

Бугарија Бугарскиот претседател Румен Радев денеска на пратеничката група на БСП за Бугарија ќе ѝ го врачи мандатот за предлагање кандидат за премиер, соопштија од...

Приведени четири лица што нападнале родители на деца од Србија

Босна и Херцеговина Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево излезе со соопштение за инцидентите и нападот што се случија на меѓународниот детски спортски турнир...

Австрија ја победи Полска само со еден поен разлика

СКИЈАЧКИ СКОКОВИ - ТИМСКИ НАТПРЕВАР На екипните скијачки скокови во Закопане (Полска), австрискиот тим (Даниел Чофениг, Михаел Хејбоек, Стефан Крафт и Мануел Фетнер) победи пред...

Бронзен медал за Трајковски на силниот турнир од Серија А

Во конкуренција на 1.116 натпреварувачи од 75 држави, Трајковски на патот до медалот оствари пет победи, а минимален пораз (0-1) претрпе од домашниот претставник КАРАТЕ...

Клоп: Не можат да се решат сите проблеми во јануарскиот преоден...

Мојата работа е да ги искористам фудбалерите што ги имаме. Таква е ситуацијата. Не можете да го решите проблемот во јануарскиот преоден рок, особено...

Емери: Сакам денеска да бидам подобар од вчера, а утре подобар...

Што и да ви е професија, а мене ми е фудбалот, мора да ја сакате. Преокупиран сум на тренинг или дома, ги гледам нашите...

По две кола, и олимпискиот и европскиот првак се пласираа понатаму

По второто коло во групите А, Б, Ц и Д, Франција, која има најмногу златни медали (шест) на мундијалите, засега е најефикасна со 67...

Со мамка за „инвестиции во криптовалути“ измамени илјадници граѓани

Вештите криминалци користеле реклами на социјалните мрежи за да ги намамат жртвите да влезат на веб-страниците што биле тајно управувани од криминалците, при што...

Не сме село без кучиња, туку со кучиња

Токму во контекст на „проблемот со бездомните кучиња како повеќегодишен проблем“ и самостојното излегување накрај со низа наши „повеќегодишни хронични проблеми“, во јавноста се...