Ознака: јувентус

Мадридски тест за несовладливоста на некогашниот голман на Реал

ПСЖ, единствениот тим што сезонава не примил гол и кој веќе е осминафиналист, му гостува на Реал, на кој му треба победа за вечерва...

Синоока навивачка на Јувентус стана ѕвезда прекуноќ

  Во текот на победата на Јувентус од 1-0 над Милан во Серија А, камерите на „Скај спорт Италија“ „уловија“ една атрактивна навивачка на клубот...

Со секое ново коло расте ефикасноста во ЛШ

Во четирите кола сезонава во ЛШ се постигнати во просек по 3,2 гола по меч. По оваа рунда, пласман во осминафиналето обезбедија само Јувентус,...

Холанд – тинејџерска сензација што ја бараат 20 европски клубови

Со секој гол сезонава неговата вредност се зголемува и сега изнесува околу 40 милиони евра, но Салцбург, кој го купи за околу 9 милиони...

Шест тима неделава можат да станат осминафиналисти

По четвртото коло во ЛШ, утре и задутре, Атлетико, Баерн, Јувентус, Манчестер сити, Наполи и ПСЖ би можеле да се најдат меѓу 16-те најдобри Атлетико...

Ултрасите го уценувале Јувентус

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели сведочел дека ултрасите на клубот го уценувале италијанскиот шампион со закана со навредувачки песни, по кои Јувентус би бил...

Јувентус нуди тројца играчи на Манчестер јунајтед за Погба!

За слична трампа, за Нејмар, размислуваат и бараат начини за реализација Барселона и ПСЖ Според пишувањето на „Кориере дела сера“ кое го пренесуваат и повеќе...

Де Лихт во Јувентус како најскап тинејџер-дефанзивец

Поскапи одбранбени фудбалери од Де Лихт се само Вирџил ван Дајк (Ливерпул) и Луис Фернандез (Баерн) Капитенот на Ајакс, Матијас де Лихт (19) го финализира трансферот...

Икарди им поставил рок на Јувентус

Мауро Икарди е непожелен кај новиот тренер на Интер Антонио Конте. Соочен со таквата ситуација тој има желба да го напушти клубот, а неговиот...

Ремзи: Имав и други понуди, но Јувентус не се одбива

Арон Ремзи уште пред неколку месеци го договори трансферот во Јувентус, а дури денес на јавноста и беше претставен како нов играч на најтрофејниот...