Ознака: јувентус

Јувентус се соочува со можно исфрлање од европските натпреварувања

Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус може да се соочи со драконска казна поради финансиските малверзации поврзани со трансфери на своите играчи и да биде исфрлен...

Малку крупни зделки, заемите во мода

Засега, се чини, најдобар пазар направи Јувентус, со ангажирањето на Влаховиќ. Меѓу позвучните зделки, на заем, се заминувањето на Траоре од Вулверхемптон во Барселона,...

Јувентус пак е рекордер меѓу петте најсилни европски лиги

Клубот од Торино деветти пат едноподруго е државен првак, со што има една титула во низа повеќе од Баерн Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус на две...

Ругани е заразен со коронавирус, Јуве во карантин

Јувентус објавија дека нивниот бек, Даниеле Ругани има позитивен тест на корона вирусот, и дека ги „активираат процедурите за изолација според законот“ на фудбалерот,...

Роналдо на јубилејот израмни италијански рекорд

Тоа беше на мечот Јувентус - СПАЛ, во италијанската Серија А (2- 0), а историскиот меч, 73-ти за Јувентус, тој го „зачини“ со голот...

Кулушевски ќе игра со Роналдо во Јувентус

Интер, Наполи, Челси, Арсенал – беа клубовите што се споменуваа како заинтересирани за Македонецот Дејан Кулушевски (19), кој игра одлична сезона во Парма (позајмен...

За една деценија 10 клуба вложиле над шест милијарди во трансфери

Меѓу првите 10 на листата со 25 клуба се Манчестер сити, ПСЖ, Манчестер јунајтед, Барселона, Милан, Челси, Јувентус, Арсенал, Реал и Интер На истекот од...

Јувентус им се приклучи на водечките Барселона и Реал според платите

Покрај Барса, каде што просечната плата годинава била 12,8 милиони долари, втор одново е Реал, со 11,6 милиони, а скок на третото место (од...

Фаворитите безбедни, трка за втори места и за Лига Европа

Со вечерашните осум последни меча од шестата рунда завршуваат натпреварите во групната фаза сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ) во фудбал. По петтото коло,...

Буфон и Роналдо израдуваа две деца што се спасија од земјотресот...

Фудбалерите на торински Јувентус, Џанлуиџи Буфон и Кристијано Роналдо вчера се сретнаа со две деца кои се спасија од силниот земјотрес во Албанија. Во земјотресот...