Ознака: јувентус

Барселона сака да биде како Арсенал, Јувентус, Милан…

Барселона е без пораз на 31 меч и е на најдобар пат да биде првиот тим во Шпанија што непоразен ќе ја заврши сезоната,...

Јувентус ќе го нападне Реал со четворица напаѓачи

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри размислува да извади состав со четворица „истурени“ фудбалери на реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Италијанските медиуми објавија дека...

И навивачите на Јувентус му аплаудираа на џелатот на Старата дама

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо беше награден со аплаузи од најверните навивачи на Јувентус, и покрај тоа што редовно постигнува погодоци против нивниот омилен...

Борба на лондонските клубови за Алегри кој најави заминување во странство

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри соопшти дека планира на крајот од сезоната да замине од клубот. Во интервју за британски „Дејли телеграф“ нагласува дека е...

Јувентус по реприза на 2015-та, кога стана последен што го елиминирал...

Двата фудбалски гиганта, кои досега одиграле 19 меча, речиси со израмнет ефект, осум пати победил Јуве, а девет пати Реал, со иста гол-разлика 22-22,...

Атлетико е подготвен на размена на ѕвездите со Јувентус

Напаѓачот на Јувентус Пауло Дибала може да се пресели во Атлетико Мадрид, објави „Марка“. Според шпанскиот весник, мадридскиот клуб е подготвен за Аргентинецот да ги...