Ознака: уапсен

Норвешката полиција уапси поранешен командант на „Вагнер“

Норвешката полиција го уапси поранешниот командант на платеничката група „Вагнер“ под сомнение дека се обидел илегално да ја премине границата со Русија, откако претходно...

Уапсен осомничен во врска со убиството во Шиша бар

Полициски службеници од СВР Скопје во содејство со Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ и Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек потраги, извршија претрес на дом и...

Уапсен мажот што со огнено оружје ги нападна своите соседи во...

Шеесетгодишен маж кој живее на улицата Чапрашка Пољане во Сисак синоќа околу 20 часот и 10 минути вооружен со огнено оружје дошол во куќите...

Поради бунтот на „Вагнер“ притворен генералот Суровикин?

Руските власти, го уапсиле генералот Сергеј Суровикин, заменик командант на руските воени операции во Украина, како дел од најавената чистка на воените службеници по...

Откако беа уапсени дедото и вујкото, уапсен и таткото на масовниот...

Во Србија продолжуваат апсењата на лица кои се поврзани и се сомничат дека се виновни за двете масовни убиства во Белград и околината на...

Кој е Тешеира, авиотехничарот уапсен за објавување тајни информации на американската...

Весникот „Њујорк тајмс“ синоќа го објави идентитетот на лицето за кое се верува дека стои зад протечените строго доверливи документи на американската влада, а...

Кражба на доверливи информации: ФБИ го уапси гардистот од военото воздухопловство,...

ФБИ денеска го уапси гардистот од военото воздухопловство на САД, Џек Тешеира (21) поради кражба на американски доверливи информации, јавија светските агенции. Американскиот државен обвинител...

Трамп се изјасни за невин за сите 34 точки од обвинението

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп сега се изјасни за невин во судот во Менхетен, каде по неговото формално апсење му се суди за 34...

Во Грција уапсен македонски државјанин со 45 килограми канабис

Во полициска акција во близина на грчкиот град Кукуш (Килкис) уапсен бил 27-годишен државјанин на Северна Македонија под обвинение дека во автомобилот пренесувал 45...

Уапсен најбараниот трговец со луѓе во светот

Интерпол денеска соопшти дека во Судан е уапсен, Ертитрецот, Кидан Зекаријас Хабтемариам познат како еден од најбараните трговци со луѓе во светот. – Тој е...