Ознака: уапсен

Уапсен началникот на Главната управа за комуникации и заменик-началник на ГШ...

Генерал-полковник Вадим Шамарин, началник на Главната управа за комуникации и заменик-началник на Генералштабот на вооружените сили Валериј Герасимов е уапсен во Русија. Тој е...

Рускиот заменик министер за одбрана, Иванов, уапсен под сомнеж дека примал...

Рускиот заменик министер за одбрана, Тимур Иванов е уапсен под сомнение за корупција, соопшти синоќа Рускиот истражен комитет, a пренесе „Ројтерс“. -Заменик-министерот за одбрана на...

Македонски државјанин уапсен во Косово при обид да продаде 96 илјади...

Управата за борба против стопански криминал и корупција при полицијата на Косово соопшти дека во петокот вечерта, во соработка со други безбедносни институции, спровела...

Уапсено уште едно лице за нападот во М-НАВ

Полицијата уапси уште едно лице вмешано во упадот во контролата на летање. За него се чека одлука каква мерка ќе биде определена. Основното јавно обвинителство...

Во Косово уапсен „нарко-баронот“ Гзим Чеља, баран од органите во Албанија...

Косовската полиција соопшти дека го уапсила 55-годишниот албански државјанин Гзим Чела, познат како „нарко-барон“по кого е распишана потерница од надлежните органи во Албанија, бидејќи...

Првоосомничениот за убиството на Вања и Панче уапсен во Турција, Обвинителството...

Љупчо Палевски - Палчо, првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, вчера беше уапсен во Турција, а за останатите четворица осомничени sудија...

Љупчо Палевски-Палчо е уапсен во турскиот град Баликесир

Првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски – Палчо, е уапсен вечерва во Турција, потврди министерот за внатрешни работи, Оливер...

Уапсен осомничениот за вчерашниот напад во Брисел, полицијата отворила оган за...

Белгиската полиција денеска уапси осомничен вооружен маж кој застрела двајца шведски фудбалски навивачи во, како што соопштија властите, терористички напад. Апсењето, во бриселската населба Скарбек,...

Уапсен косовски државјанин баран со потерница од Интерпол

Полициските службеници синоќа уапсиле косовски државјанин баран со потерница од Интерпол. -Синоќа во 20:30 часот на граничниот премин „Долно Блаце“ од полициски службеници е лишен...

Норвешката полиција уапси поранешен командант на „Вагнер“

Норвешката полиција го уапси поранешниот командант на платеничката група „Вагнер“ под сомнение дека се обидел илегално да ја премине границата со Русија, откако претходно...