Ознака: уапсен

Уапсен уште еден осомничен за нападот во Истанбул во кој беа...

Турските безбедносни сили во Сирија лишија од слобода уште еден осомничен за терористичкиот напад во Истанбул, при што беа убиени шест лица, јави турскиот...

Уапсен тинејџер што уби едно лице во пукање во трговски центар...

Шведската полиција уапси тинејџер осомничен дека вчера убил едно лице, а ранил друго во пукање во трговски центар во Малме. Првично беше соопштено дека во...

Уапсен косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол

Службеници од Полициската станица за Граничен премин „Долно Блаце“ вчера уапсиле Косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера...

Уапсен е Бојко Борисов

Бугарското Министерство за внатрешни работи ја отстрани веста од својата интернет-страница за апсењето на лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, јави БГНЕС. Претходно, ГЕРБ и бугарските...

Албанец, соучесник во убиство на полицаец, е уапсен во Франкфурт

Албанецот што исчезна по отслужување на дел од казната за соучество во убиството на висок полицаец во Албанија пред две децении, е уапсен на...

Уапсен е најбараниот колумбиски дилер и водач на кланот Дел Голфо

Најбараниот колумбиски дилер на дрога и водач на кланот Дел Голфо, Даиро Антонио Усуга, познат како Отониел, е уапсен, потврдија воени и полициски извори....

Уапсен пилот кој со авион сакал да удри во Богородичната црква...

Француската полиција го уапси пилотот, кој најави дека со авион-цесна ќе удри во париската Богородична црква, пренесуваат француските гласила. Полицијата тврди дека за време...

Во Црна Гора уапсен руски милијардер, поранешен соработник на Путин

Во Тиват е уапсен рускиот државјанин Игор Чујан по кого беше распишана потерница од московскиот Интерпол, пренесува „Вјести“. „И.Ц. (55), државјанин на Руската Федерација, кој...

Уапсен неонацистички лидер во Русија, подготвувал терористички напад

Федералната служба за безбедност на Русија (ФСБ) уапси водач на неонацистичка група во Владивосток, кој, како што се наведува, подготвувал терористички напад. Како што соопшти...

Поранешниот каталонски лидер уапсен на Сардинија

Водачот на каталонските сепаратисти Карлес Пучдемон беше уапсен од италијанската полиција на Сардинија, пренесува „Ројтерс“. Шпанија го обвини Пучдемон за бунт и помагање на референдумот...