Ознака: TЕНИС

Ѓоковиќ и Циципас ќе играат за трофејот и за првото место...

Ѓоковиќ ќе игра за 10-та гранслем-титула на Австралија опен, 22. вкупно, а Циципас за својата прва. Двајцата играа меѓу себе во финале на гранслем-турнир...