Ознака: тексас

Очи во очи со Шарлин Спитери пред концертот на „Тексас“ во...

„Првпат за името Македонија слушнав на „Евровизија“, рече пејачката на познатата британска група „Тексас“ на денешната прес-конференциаја во Скопје. Бендот во петок во СРЦ...

Вили Нелсон – неуништливиот кантри-одметник

Неговата кантри-музика е толку моќна и автентична што има големо влијание врз рок, фолк и блуз-музиката, па дури и врз госпелот Кантри-музиката ги има Хенк...

САД подготвува воена база во Тексас за сместување илегални имигранти

Министерството за внатрешна безбедност на САД, бара на територија на воена база да бидат подготвени места за сместување 12.000 илегални имигранти со нивните семејства,...

Две бази во Тексас наменети за притворени мигранти

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп избра две воени бази во Тексас за сместување на мигранти кои се наоѓаат во притвор по илегалното преминување...

Саботниот настап на „Тексас“ презакажан за септември

Саботниот настап на групата „Тексас“ што требаше да се одржи во рамките на фестивалот „Скопје колинг“, заедно со концертот на Дарко Рундек, е презакажан...

„Тексас“, „Морчиба“ и Алан Вокер на „Скопје колинг 2018“

Светски познатите рок-бендови „Тексас“, „Морчиба“ и француската атракција „Нувел Ваг“ и дуото Аксвел ен Ингросо и Алан Вокер во делот на електронската музика се...

Пенс: Администрацијата на Трамп ќе се фокусира на безбедноста во училиштата

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, неколку часа по нападот во училиште во Тексас, каде што беа убиени десет лица, рече дека претседателот Доналд Трамп...

Ученикот од Тексас го планирал нападот во училиштето и го опишувал...

Ученикот од Тексас, обвинет за нападот во средно училиште во градот Санта Фе во Тексас, Димитриос Пагурцис, за кој другарите велат дека бил мирен и повлечен,...

Напад врз училиште во Тексас, најмалку 10 мртви

Најмалку десет лица загинаа денеска, а десет други се ранети при напад во средно училиште во градот Санта Фе во Тексас, соопшти вечерва гувернерот...