Ознака: тексас

Двајца загинати во торнадо во Тексас и Оклахома, 250.000 домови без...

Најмалку две лица загинаа, а голем број се повредени во торнадото што ги погоди американските сојузни држави Тексас и Оклахома. Торнадото предизвика штети на автопатот...

Фабрика за нуклеарно оружје во Тексас затворена поради шумски пожари, загрозени...

Серија шумски пожари го зафатија северниот дел на американската сојузна држава Тексас, што доведе до евакуација на илјадници жители, прекин на електричната енергија во...

Tројца загинати, многу повредени и разурнати домови по разорното торнадо во...

Најмалку три лица загинаа во разорното торнадо што го погоди градот Перитон во американската сојузна држава Тексас, соопштија локалните власти. Шефот на пожарникарите во Перитон,...

Нов инцидент во Тексас: Автомобил покоси пешаци на автобуска станица, седум...

Седум лица загинаа, а најмалку шест се повредени откако автомобил удри во автобуска станица во градот Браунсвил, Тексас, јави денеска АП. Според информации на локалните...

Доналд Трамп денеска во Тексас ќе го одржи својот прв предизборен...

Доналд Трамп денеска, во Вако, Тексас, ќе го одржи својот прв предизборен митинг за претседателската функција. Критичарите велат дека локацијата била избрана за да...

Вооружен напаѓач уби двајца, а рани четири лица во град во...

Вооружен маж синоќа уби две и рани уште четири лица во областа Далас-Форт Ворт во Тексас, од кои тројца полицајци и потоа си го...

Убиени 19 ученици и двајца возрасни во основно училиште во Тексас

Во најкрвавиот оружен напад во последнава деценија во САД Нов масакр во американско училиште, во кој се убиени повеќе деца, го потресе светот. Во најкрвавиот...

Сите жртви во масакрот во училиште во Тексас загинале во една...

Деветнаесетте деца и двајцата наставници убиени во масакр во основно училиште во јужен Тексас биле во една училница за четврто одделение каде напаѓачот се...

Мојата мала љубов сега лета со ангелите: Семејствата ги идентификуват убиените...

Најмалку 19 деца и двајца возрасни загинаа во нападот на основно училиште во Тексас, најсмртоносниот во речиси една деценија. Напаѓачот, 18-годишниот Салвадор Роландо Рамос,...

Застрелан 18-годишник откако убил 19 деца и двајца возрасни во основно...

Тинејџер вооружен со пиштол и со полуавтоматска пушка пукал во основното училиште „Роб“ во Градот Увалде, во американската сојузна држава Тексас, при што се...