Ознака: тексас

Пукање во црква во Тексас, верниците храбро се спротивставиле на...

Верници собрани во црква во близина на американскиот град Форт Вортс го убиле напаѓачот, кој отворил оган кон нив, соопштија властите. Во престрелката загинал и...

Студентска забава во Тексас трагично прекината со оружен напад

Три лица се убиени, а над 20 се повредени во вооружен напад за време на забава во близина на студентски кампус на универзитетот во...

Порасна бројот на жртви oд пукањето во Одеса

Бројот на жртви по пукањето во Одеса во западен Тексас порасна на седум, а полицијата наведе дека уште едно лице е повредено и е...

Напаѓач пукал кон луѓе во Тексас – петмина мртви, десетици повредени

Пет лица загинаа, а 21 се повредени по пукање во Одеса во Тексас. Вооружен напаѓач отворил оган од својот автомобил, по што бил убиен од...

Полицијата во Тексас ја врати Америка во 1819 година

Апсењето на афроамериканецот Доналд Нили (43) во Галвестон, Тексас, при кое двајца бели полицајци на коњи го спроведуваат осомничениот за упад на туѓ имот,...

Трет напад во САД изведен веднаш по нападите во Тексас и...

Едно лице е убиено, а четири се повредени во пукање што се случило во 3 и 43 часот наутро по локално време во западниот...

Убиени над 20 лица во расистички напад во Тексас

Најмалку 20 лица се убиени, а 26 се повредени во вооружениот напад во трговскиот центар во градот Ел Пасо, во сојузната американска држава Текас,...

Голема песочна бура зафати град во Тексас

Американец со дрон сними застрашувачко видео од песочна бура во округот Коахома, Тексас. На видеото се гледа како песочната бура полека се шири и...

Тинејџерска новогодишна шега заврши трагично во САД

Тројца тинејџери од американската сојузна држава Тексас, кои фрлале со јајца по автомобили за време на прославата за Нова година, предизвикаа несреќа во која...

Епл ќе гради ново седиште во Остин вредно милијарда долари

Епл најави изградба на ново седиште во Остин, главниот град на американската сојузна држава Тексас, при што планира да инвестира една милијарда долари, јавуваат...