Ознака: Публика

Германците ќе направат сѐ за да ја почнат сезоната со...

Градот Диселдорф реши во соработка со ракометната Бундес-лига и со Германската хокеарска лига да развие концепти за спортски настани во затворен простор со публика....

Укината забраната – спортски натпревари ќе има, но без публика

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во...

Фудбалот без публика не е вистински!

Во Премиер-лигата на празни стадиони се одиграа првите два меча во продолжението од сезоната.  Фудбалерите со едноминутно молчење им оддадоа почит на починатите од...

Премиер-лигата без публика, со многу ограничувања

При пристигнувањето на стадионот, кој ќе биде поделен на три зони, секој играч и член на стручниот штаб ќе мора да покаже клинички пасош,...

Мечеви без публика, но со картонски гледачи и со вештачка врева?

Борусија М. за 19 евра на своите навивачи им нуди „картон“ со нивниот лик на трибините, а нешто слично ќе може да добијат и...

Септемврискиот Ролан Гарос ќе се игра без публика?

ТЕНИС Отвореното првенство на Франција во тенис, гранслем-турнирот Ролан Гарос, кој од мај е одложен за септември, би можел да се одржи без публика, соопштија...

Повикај публика

Лош сон во зората: силно светнал ден, а уште неразбуден се превртуваш во нечии илузии. Алармот е исклучен. Мораш да се разбудиш самостојно (си велам...

За играње фудбал без публика се потребни најмалку 300 луѓе по...

Можно е евентуално играње натпревари на „одобрени“ стадиони, што сугерира дека е можно да не се користат сите стадиони, односно да се игра на...

ИОЦ: Нема шанси да има Олимпијада без гледачи

Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ) ја отфрлa можноста Олимписките игри во Токио ова лето да се оддржат без присуство на гледачи бидејќи тоа е во...

Публиката со заштитни маски на концертот на Симон Трпчески

Музичкиот проект „Македонисимо“ на Симон Трпчески и пријателите ја има својата азиска премиера на серијата од три концерти во Јужна Кореја, информира „КултурОп“. - Приемот...