Ознака: Публика

Импресивното деби на Дума „Сестри“ – изненадување дури и за пребирливата...

„Браќа Манаки“ се отвори со одличен македонски филм Импресивниот дебитантски филм „Сестри“ на младата режисерка Дина Дума беше пријатно изненадување, дури и за пребирливата филмска...

Њујоршката филхармонија пред публика

„Во име на сите на сцената, добре дојде назад. Долго време сонувавме за овој момент “, рече диригентот Еса-Пека Салонен пред публиката што немаше...

Во Црна Гора од утре дозволено присуство на публика на стадионите

Од утре во Црна Гора ќе бидат дозволени приватни и јавни отворени собири со присуство до 50 лица и почитување на препораките на Институтот...

Калифорнија дозволи публика на концерти и НБА натпревари

Поради поповолната епидемиолошка состојба, сојузната американска држава Калифорнија ги олесни мерките против ковид-19 и им дозволи на жителите по повеќе од една година да...

„Евровизија“ доби зелено светло за 3.500 луѓе во публика

Холандската влада ќе дозволи 3.500 фанови да присуствуваат на изборот на песна на „Евровизија“. Годишната музичка екстраваганца ќе се одржи во ротердамската Ахој арена во...

Пр­во „Ел кла­си­ко“ без пуб­ли­ка, но со над 650 ми­ли­о­ни гле­да­чи...

Се оче­ку­ва нат­пре­ва­рот Барселона - Реал да го гле­да­ат над 650 ми­ли­о­ни гле­да­чи низ све­тот, што го пра­ви еден од најг­ле­да­ни­те фуд­бал­ски на­ста­ни, на...

Најмногу гласови од публиката за „Скопски боеми“ на „Охрид-фест 2020“

Првата награда од публика на фолк-вечерта на „Охрид-фест 2020“, што се одржа викендов на летната сцена Долни Сарај им припадна на „Скопски боеми“, кои...

Хасан Мустафа се надева на СП пред публика

Се надевам дека претстојното СП во ракомет е светло на крајот од тунелот и покрај пандемијата на коронавирусот, оптимист е претседателот на ИХФ, Мустафа Претседателот...

Јубилејното „Охридско лето“ отворено со четирикратно помалку публика

Со околу 400 гледачи, наместо 2.000, колку што во изминативе години биле присутни во Античкиот театар во Охрид, завчеравечер беше отворено јубилејното 60-то издание...

Протоколи за работа на кошаркарските клубови за одржување тренинзи и натпревари...

Владата на денешната 78-ма седница, на предлог на Комисијата за заразни болести гo донесе Протоколот за работа на кошаркарските клубови при Кошаркарската федерација за...