Ознака: Публика

Во игра се и менталната сила, одбраната, самодовербата, публиката…

Во првиот дуел од полуфиналето на ЕП 2020, од 18 часот играат Норвешка - Хрватска, а од 20.30 часот е мечот Шпанија - Словенија Мирко...

„Дизни“ го исфрли истополовиот бакнеж во „Војна на ѕвездите“ за публиката...

Компанијата „Дизни“ исфрли кратка сцена во која се бакнуваат две жени во сингапурската верзија на својот најнов филм „Војна на ѕвездите“. Новиот филм „Подемот на...

Зошто на публиката никогаш не ѝ е доста од „Оревокршачка“?

Карневал на руски начин. Во класичната „Оревокршачка“ има околу 150 различни костими. Цвеќиња, играчки, оловни војници, снегулки, вили, глувчиња... Потребни се над педесет луѓе...

Миленикот на публиката Никола Ристановски на белградска сцена

Македонскиот народен театар ќе гостува на 8 декември на Големата сцена на Народно позориште во Белград, со драмата „Животот е прекрасен“, по текстот „Самоубиец“...

„Љуби ме“ ја снимивме со Дац како предновогодишен подарок за публиката

Во студиото на Александар Митевски Освен ангажманите со Дац, Росана, Марин Бабиќ, славејчињата и други проекти, во моментот Митевски ја компонира музиката за телевизиската серија...

„Измамничките од Волстрит“ со Џенифер Лопез ја освои публиката

Филмската проекција на криминалистичка драма „Измамничките од Волстрит“, со Џенифер Лопез во главна улога, ја освои публиката на Меѓународниот филмски фестивал, кој неодамна се...

Битолскиот „Шекспир фестивал“ привлекува млада публика

„Битола Шекспир фестивал“ се издвојува од групата театарски фестивали не само по тоа што фестивалот очигледно го слави Шекспир, туку и по намерата фокусот...

„Аида“ ја однесе публиката во древниот Египет

Со изведба на маестралното дело на Џузепе Верди, „Аида“, свечено се отворија 47-те „Мајски оперски вечери“ во Националната опера и балет. Салата беше исполнета...

„Ние“ е филм што предизвикува и ужас и смеа кај публиката

„Ние“ е филм што на неверојатно шармантен начин внесува голема доза на интелигентен хумор, кој сосема органски влијае позитивно на развојот на целосната приказна,...

Сите песни на концертот Лозано ги испеа со публиката

По енергичниот почеток со „Километри“ се нижеа познатите хитови, а повеќето песни Влатко Лозаноски ги продолжуваше само за да може повторно да ја слушне...