Ознака: протоколи

Настава со помал стрес

Полицајци проверуваат пред да почне наставата, а присутни се и додека трае, нема влегувања без најава, се запишуваат посетите, а се прават и ноќни...

Се менуваат протоколи за кога ќе има дојава за бомба

Се менуваат протоколи за кога ќе има дојава за бомба - тимовите на МВР да бидат сигурни дека е лажна, а наставата да продолжи....

Децата на спиење со алишта, три ѕвончиња за излегување надвор –...

Не им носете пижами на децата, спијат со алишта. Вака беа пречекани родителите од воспитувачките во одредени градинки. Поради страв од дојавите за бомби,...

Кралицата Елизабета Втора ќе биде погребана покрај принцот Филип, 10 дена...

Британската кралица Елизабета Втора почина доцна попладнево во нејзината летна резиденција во Шкотска. Британските медиуми најпрвин објавија изјава за нејзината тешка здравствена состојба, но по...

Новата учебна година почнува без антиковид-протоколи

Учебната 2022-2023 година ќе започне на 1 септември, за околу 255 илјади основци и средношколци. За разлика од минатата година, наставата од новата учебна...

Собранието ги ратификуваше протоколите за влез на Финска и Шведска во...

Собранието денеска на 82. седница со 103 гласа „за“ и два „против“ ги ратификуваше протоколите за пристапување на Република Финска и на Кралството Шведска...

Протоколите за новите членки готови во јуни?

Финскиот претседател Саули Нинисто и премиерката Сана Марин соопштија дека го поддржуваат приклучувањето кон воената алијанса НАТО и со тоа ја напуштија децениската неутралност...

Нови протоколи за влез во Холандија и Грција

Министерството за здравство во Холандија ја класифицираше Македонија како „зона со многу висок ризик“, значи едно ниво повисоко од досегашното, соопштија од Министерството за...

Демне ли кластер „Изборна кампања“

Речиси на сите предизборни митинзи е забележливо дека не се носат маски, дистанца исто така нема, особено не меѓу граѓаните што се собрани. Особено...

Грција ги продолжи постоечките услови за влез на нејзина територија до...

Правилата и протоколите за влез во Грција воведени на 14 мај, кои меѓу другото важат и за македонските државјани, продолжени се до 7 јуни...