Ознака: победа

ФОТОГАЛЕРИЈА: Со убедлива победа над Литванија, Македонија го потврди пласманот на...

Mакедонската женска ракометна репрезентација забележа убедлива победа од 34-24 над селекцијата на Литванија заверувајќи го пласманот на Европското првенство кое од 28 ноември до...

Победа на Канзас сити на Андоновски во првиот меч од сезоната

Канзас сити карент победи во својот прв натпревар под водство на Андоновски, поранешен селектор на репрезентацијата на САД, пред полн стадион, за кој клубот...

Вучиќ прогласи победа на изборите во Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ објави дека коалицијата „Србија не смее да запре“, предводена од неговата Српска напредна партија, на вчерашните избори освоила апсолутна победа...

Алкалоид оствари историска победа во Лигата на Европа

Македонскиот ракометен вицепрвак Алкалоид го запиша првиот триумф во Европската лига на ЕХФ, откако вечерва славеше со 28-27 во шестото коло од групната фаза. Ла...

Милеј, поуките од неговата победа

Кои се поуките за Македонија? Македонија не е банкротирана држава со 140 проценти инфлација, но е на пат натаму. Во основа, и ние имаме...

Реми и победа на Македонија

Мечевите беа во рамките на неделата на ЕХФ, но и како дел од подготовките за настапот на Европското првенство (ЕП) во Германија, а двете...

Вардар почна со убедлива победа над Саморин

Целта на овој традиционален меѓународен турнир е афирмација на ватерполото кај младата популација, како и да го вратиме квалитетот на ватерполото на ниво како...

До победата и по неа

И да не одиме многу наназад во историјата, доволни се само изминативе 32 години, па да согледаме голем број грешки, пропуштени шанси за подобар...

Намалено водството на Кус

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ - ВУЕЛТА Италијанецот Филипо Гана првпат победи на една етапа на велосипедската грантур-трка Вуелта во Шпанија, со доминација на 10-та етапа на хронометар, по...

Миленкоски: На победа против Холандија и Чешка

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА Во нашиот менталитет не се две победи, туку имаме нова цел, а тоа е да не бидеме четврти во групата, со...