Ознака: победа

Милеј, поуките од неговата победа

Кои се поуките за Македонија? Македонија не е банкротирана држава со 140 проценти инфлација, но е на пат натаму. Во основа, и ние имаме...

Реми и победа на Македонија

Мечевите беа во рамките на неделата на ЕХФ, но и како дел од подготовките за настапот на Европското првенство (ЕП) во Германија, а двете...

Вардар почна со убедлива победа над Саморин

Целта на овој традиционален меѓународен турнир е афирмација на ватерполото кај младата популација, како и да го вратиме квалитетот на ватерполото на ниво како...

До победата и по неа

И да не одиме многу наназад во историјата, доволни се само изминативе 32 години, па да согледаме голем број грешки, пропуштени шанси за подобар...

Намалено водството на Кус

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ - ВУЕЛТА Италијанецот Филипо Гана првпат победи на една етапа на велосипедската грантур-трка Вуелта во Шпанија, со доминација на 10-та етапа на хронометар, по...

Миленкоски: На победа против Холандија и Чешка

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА Во нашиот менталитет не се две победи, туку имаме нова цел, а тоа е да не бидеме четврти во групата, со...

Мировни преговори: победа или пораз на Западот (3)

Изминативе денови меѓународната јавност е затечена од последниот предлог за поделба на Украина, кој ни помалку ни повеќе доаѓа од НАТО. Имено, шефот на...

Македонија ја подотвори вратата кон историско осминафинале

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА Возбудлив натпревар, но без еуфорија, оти нѐ чека клучен натпревар против Црна Гора. Имаме своја зацртана цел и мора да ја...

Мировни преговори: победа или пораз на Западот (2)

Изминативе денови меѓународната јавност е затечена од последниот предлог за поделба на Украина, кој, ни помалку ни повеќе, доаѓа од НАТО. Имено, шефот на...

Ѓорческа почна со победа

ТЕНИС - НА ТУРНИРОТ ВО ОСИЕК Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа почна со победа на фјучерс-турнирот во Осиек со награден фонд од 25.000 долари. Ѓорческа,...