Ознака: Пеле

Нејмар го престигна Пеле и стана најдобар стрелец на сите времиња...

Нејмар стана најдобар стрелец на Бразил на сите времиња и го престигна легендарниот Пеле откако постигна два гола во победата од 5-1 против Боливија...

На гробиштата во Сантос, во Бразил, отворен е Мавзолеј на легендарниот...

Мавзолејот на легендарниот Пеле е отворен на гробиштата во Сантос, во близина на Сао Паоло, каде е погребан еден од најдобрите фудбалери на сите...

Пеле доби улица во Рио де Женеиро

Една од авениите во Рио де Женеиро ќе го носи името на прославениот бразилски фудбалер Пеле, одлучија градските власти. Како што јавија локалните медиуми, дел...

Пеле ја прослави десетката

Пеле ја прослави десетката, а приказната за патот до славата на дресот со бројот 10 почна кога Пеле уште не беше ниту тинејџер. На...

Македонците се надигруваа со Пеле: Сите го подзагледувавме, беше коректен во...

Играњето против кралот на фудбалот, Едсон Арантес до Насименто Пеле, претставуваше незаборавно искуство за Методија Спасовски и Кирил Дојчиновски, кои беа први македонски фудбалери...

Постои Пеле човек, а потоа Пеле играч. Да играш како Пеле...

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Едсон Арантес до Насименто, попознат како Пеле, почина во четврток на 82-годишна возраст, а неговото заминување...

Фудбалскиот свет се збогува со Пеле: Кралот промени сѐ, фудбалот се...

Најголемите ѕвезди на фудбалот се простија од Пеле преку своите официјални профили на социјалните мрежи. Легендарниот бразилски фудбалер Пеле почина на 82-годишна возраст, а веста...

Почина легендарниот фудбалер Пеле

Почина легендарниот фудбалер, трикратниот светски шампион Пеле, пренесе вечерва „АП“. Од неодамна поранешниот фудбалер на бразилската репрезентација се наоѓа во болница по влошена здравствена состојба. Пеле...

Диего сега сигурно се смее: Пеле со честитки за Меси, Мбапе и Мароко

Најдобриот бразилски фудбалер на сите времиња, 82-годишниот Пеле, му ја честиташе на аргентинскиот капитен Лионел Меси освоената титула светски првак, но во објавата на...

„Мило ми е што го собори мојот рекорд, пријателе“, од болница...

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле одговори на зборовите за поддршка од напаѓачот на француската репрезентација Килијан Мбапе. „Благодарам Мбапе. Мило ми е што го собори мојот...