Ознака: Оливер Вархеји

Мицкоски: Имаме план како државата да ја ставиме на брзата лента...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски, меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и советникот за меѓународна политика Стефан Андоновски остварија средба со...

Спасовски: Очекуваме одлука за почеток на преговорите со ЕУ пред самитот...

Влегуваме во важен период во кој очекуваме сериозни исчекори напред кон реализација на една од нашите суштински стратешки цели-членството во Европската Унија, во кој...