Ознака: OAE

Обединети Арапски Емирати ќе лансираат ровер на Месечината

Обединети Арапски Емирати (OAE) во ноември ќе го лансираат својот прв лунарен ровер, вселенско летало без екипаж, кое ќе ја проучува површината на Месечината, изјави денеска...